ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Rossi odišiel do slovenskej dediny za peniazmi, tvrdí majiteľ Honvédu Budapešť. Tréner DAC reagoval
zdroj: trollfoci.blogstar.hu, fcdac.sk

Rossi odišiel do slovenskej dediny za peniazmi, tvrdí majiteľ Honvédu Budapešť. Tréner DAC reagoval

V tíme úradujúceho maďarského majstra Honvéd Budapešť prišlo pred pár dňami k ďalšej zmene na poste trénera. Holanďan Erik van der Meer, ktorý po minulej sezóne nahradil na poste Marca Rossiho, skončil svoje polročné pôsobenie. Po jeseni sa jeho mužstvo umiestnilo na 4. priečke s trinásťbodovou stratou na čelo tabuľky.

Meno talianskeho trénera Rossiho, ktorý je od leta trénerom fortunaligovej Dunajskej Stredy, sa opäť v kuloároch spájalo s maďarským prvoligistom. Okrem iného aj k tomu sa v rannej šou maďarskej televíznej stanice DIGI Sport vyjadril majiteľ klubu George F. Hemingway, ktorý tieto špekulácie vyvrátil. „Je to uzavretá kapitola,“ podotkol k menu Marca Rossiho. „V Honvéde zanechal po sebe výbornú robotu, považujem ho za veľmi dobrého trénera. Nevidím problém, ak hráči či tréneri odídu za peniazmi, ale už vo februári mu športový riaditeľ ponúkol ročné predĺženie kontraktu. Urazil sa, lebo chcel asi viac peňazí a zhruba mesiac sme sa nerozprávali. Po mesiaci som mu zavolal, aby sme to prebrali, ale hystericky reagoval, že tu ostať z určitých dôvodov nechce. Dohodli sme sa, že si k tomu sadneme ešte raz, skôr než budeme zháňať náhradu. Zavolal som mu na konci mája s otázkou, čo treba urobiť, aby sme s ním mohli zmluvu predĺžiť. On povedal, že tu v žiadnom prípade ostať nechce a týmto sme sa rozlúčili.“

„Následne odišiel na obyčajnú slovenskú dedinu. Pre peniaze, pre nič iné,“ sklamane popisoval americký obchodník Hemingway, ktorý kedysi pracoval ako futbalový rozhodca. Jeho reakcia zaskočila aj moderátora relácie, ktorý sa spýtal či je podľa neho Dunajská Streda dedina. „Však ten človek tam ani nebýva, žije v Bratislave. Prečo nebýva v Dunajskej Strede, ak je to také zaujímavé mesto?“ rozohnil sa majiteľ maďarského klubu.

Reakcia na seba nenechala dlho čakať, trénera DAC vystopoval portál csakfoci.hu doma v Taliansku. „Keď som najprv počul, čo povedal pán Hemingway, povedal som si, že to ani nie je hodné odpovede. Nemôžem ale nikomu dovoliť, aby o mne rozprával takýmto štýlom. Je to jednoducho nechutné,“ začal Rossi v exkluzívnej reakcii. „Čo sa týka môjho odchodu z Honvédu, jediný pravdivo uvedený fakt je, že prvá zmienka o predĺžení zmluvy bola vo februári. Keď som tu bol prvýkrát, skončili sme na treťom mieste a hrali Európsku ligu. Po mojom návrate sa nám najprv podarilo udržať Honvéd medzi elitou. Pritom si pamätám, že keď som sa vrátil, dostával som otázky či som sa zbláznil. My sme sa však nevzdávali a dokonca sme hneď vyhrali maďarský titul po 24 rokoch. Ponuka, ktorá sa ku mne vo februári dostala, však bola neakceptovateľná. Voči mne, voči realizačnému štábu i voči výsledkom môjho mužstva. Pracovali sme aj napriek tomu ďalej. O mesiac neskôr ostala ponuka úplne rovnaká.“

„Nebavili sme sa o peniazoch, ale o tom, ako posunúť Honvéd vpred. Nedostal som však žiadnu záruku, že sa pokúsime udržať si našich najlepších hráčov. Z tohto pohľadu majiteľa na jednej strane chápem, povedal som mu však otvorene, že iba s mladíkmi konkurencieschopní nebudeme. On mi oponoval tým, že Honvéd má najlepšiu akadémiu v krajine. Snažil som sa mu vysvetliť, že väčšina z nich ešte nie je pripravená na najvyššiu súťaž, ale vždy kontroval tým istým a nutnosťou stavať mladých futbalistov kvôli finančným dotáciám. V tom sa medzi nami niečo zlomilo. Nepociťoval som lojálnosť a rešpekt k mojej osobe. Napriek tomu môjmu nástupcovi už o dvadsať dní dovolil, aby bol v mužstve iba jeden mladík,“ zhrnul svoje pocity rodák zo severného Talianska.

Päťdesiattriročný kormidelník nenechal urážať ani mesto z juhu Slovenska a ostro skritizoval vyjadrenie majiteľa budapeštianskeho mužstva. „Musím podotknúť, že pokiaľ by ma vôbec zaujímali financie, nikdy nepôjdem do Maďarska. Mýlil sa aj v tom, ako rozprával o Dunajskej Strede. Som stotožnený s tým, že kvalita života je tu logicky iná ako, povedzme, v Budapešti. Ja žijem úplne bežným životom, ani počas pôsobenia v Budapešti ma nikdy nemohli vidieť na uliciach v noci. Môjmu životnému štýlu by Dunajská Streda ako mesto absolútne vyhovovala, pre Bratislavu som sa rozhodol len s ohľadom na potreby rodiny. Taktiež musím povedať, že dobrý tréner sa nikdy nerozhoduje či preberie mužstvo z hľadiska peňazí, ale z pohľadu filozofie a podmienok. V DAC majú pred sebou svetlú budúcnosť a veľké výzvy. Som si istý, že toho dosiahnu veľa, či už so mnou, či bezo mňa. Avšak v klube pána Hemingwaya – a mrzí ma, že to musím povedať, lebo Honvéd má všetku moju úctu – si nie som istý či to tak niekedy bude,“ uzavrel svoju reakciu kormidelník DAC.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Kispet-Honved

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

HOKEJ.sk