ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Rakitič odmietol veľkoklub kvôli čašníčke, ktorú potom 7 mesiacov prenasledoval
zdroj: twitter

Rakitič odmietol veľkoklub kvôli čašníčke, ktorú potom 7 mesiacov prenasledoval

Mám príbeh pre Hollywood. Romantickú komédiu, ktorá sa skutočne stala. Začína scénou, keď týpek z Chorvátska vstupuje do baru. Bol rok 2011, mal som dvadsaťjeden. Prišiel som okolo desiatej večer do Španielska, kde som mal po štyroch rokoch v nemeckom Schalke podpísať prestup do Sevilly. Spolu s bratom Dejanom sme mali neskorú večeru so zástupcami klubu, bol som po nej nervózny. Vedel som, že nezaspím, navrhol som Dejanovi pohárik dole v bare. Tento nápad zmenil môj život.

Žena, ktorá robila v ten večer na bare, bola... Vau. Toto je presne tá časť romantického filmu, keď sa záber spomalí. Bola prekrásna. Povedal som si: „Okay, Sevilla. Páči sa mi tu.“ Jej som však nevedel povedať nič iné, než „Hola.“ Hovoril som v tom čase nemecky, anglicky, taliansky, francúzsky, srbsky, chorvátsky, no nie španielsky. S bratom sme preto len tak kecali, keď mu zazvonil mobil. Boli to zástupcovia veľkého európskeho klubu, ktorí chceli poslať po mňa lietadlo, aby som to u nich podpísal na úkor Sevilly. Bola to pre mňa jednoduchšia možnosť, kým pôsobenie v Španielsku - novej krajine s neznámym jazykom - bol risk. Odpovedal som Dejanovi: „Prezidentovi Sevilly som už povedal áno, moje slovo má väčšiu hodnotu než podpis na zmluve. Navyše, vidíš tú čašníčku? Budem hrať za Sevillu a ju si vezmem.“

FC-Schalke-04-v-Borussia-M-gladbach-Bundesliga
Rakitič pred Schalke 04 pôsobil len vo švajčiarskom Bazileji. (twitter)

Kým som si hľadal byt, strávil som v hoteli tri mesiace. Každé ráno som chodil dole do baru na kávu a pomarančovú Fantu. Len aby som videl tú krásnu čašníčku, o ktorej som vedel len to, že sa volá Raquel a nevie slovko anglicky. „Buenos días, Raquel. Un café y un Fanta naranja,“ to bolo moje každodenné. Neviem si to vysvetliť, niekedy stretnete niekoho, pri kom máte „ten“ pocit. Začal som sa učiť jazyk, pri komunikácii s ňou som si pomáhal rukami. Pokladala to za vtipné, bavili sme sa na spôsob „ja byť Jane, ty byť Tarzan“. V tom čase som pil skutočne veľa kávy. Pozval som ju von asi dvadsať alebo tridsaťkrát. Nepovedala nie, no vždy sa vyhovorila na prácu. Po troch mesiacoch som si našiel byt a bol smutný, že toto má byť koniec.

Ivan-Rakitic
Sevillu v roku 2014 ako prvý zahraničný kapitán po Maradonovi doviedol k víťazstvu v Európskej lige. (twitter)

Rozhodol som sa nevzdať, každý deň som jazdil do centra na kávu. Pokiaľ nepracovala, otočil som sa vo dverách. Pokiaľ áno, spravilo mi to deň. Vďaka telke a rádiu som sa naučil španielsky plynulejšie, viedli sme dlhšie rozhovory. Vtedy mi konečne povedala dôvod odmietania: „Si futbalista, o rok by si mohol odísť do inej krajiny. Prepáč, ale nie.“ Povedal som si: „Do riti. Možno ma videla a myslí si, že sa v Seville nepresadím a klub ma v lete predá.“ Mojou motiváciou na tréningu bolo presadiť sa do základnej zostavy a pobudnúť v klube, aby so mnou konečne išla na večeru. Bolo to sedem mesiacov od prvého stretnutia, keď som dostal esemesku: „Je v bare na drinku so sestrou. A nepracuje!“

fsd
S Barcelonou o rok neskôr ako víťaz Ligy majstrov. (twitter)

V tom čase už skoro každý poznal môj príbeh s týmto dievčaťom, dostal som echo. Zavolal som kamoša, išli sme do baru a sadol som si hneď vedľa Raquel: „Okay, dnes nepracuješ, konečne máš čas ísť so mnou na večeru.“ Bola prekvapená, nevedela, ako reagovať. Povedal som: „Nie. Nikam neodchádzam. Viem, že si tu so svojou sestrou, no dnes musíme začať. Poďme. Pôjdeme všetci.“ Na druhý deň sme sa stretli na obede a odvtedy sme už spolu stále. Šesť spoločných rokov a dnes už aj s dvoma krásnymi dcérkami. Získať si ju bolo to najťažšie v mojom živote. Bolo to náročnejšie než vyhrať Ligu majstrov. A trvalo to takmer rovnako dlho.

@raquel_mauri 🔗#lafamiliaunidajamasseravencida👨‍👩‍👧‍👧

Príspevok, ktorý zdieľa Ivan Rakitic (@ivanrakitic),

zdroj: Ivan s Raquel a dcérkami. (IR/Instagram)

Zdroj: theplayerstribune.com

Najnovšie z klubu: Barcelona

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk