ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Trnavskému mladíkovi na skúške v Juventuse radil Grande Paolo
zdroj: global sports/fb

Trnavskému mladíkovi na skúške v Juventuse radil Grande Paolo

„Tréningové centrum je spojené s A-tímom, čo je veľká motivácia. Rozdiely sú obrovské, je to špičkový európsky klub," hovorí o doposiaľ životnej skúsenosti len pätnásťročný Milan Sekera. Pravý obranca Spartaka Trnava absolvoval s tímom úradujúceho talianskeho šampióna Juventusom tri tréningy a odohral jeden zápas. Čas na udelenie pár rád si našiel i bývalý český stredopoliar Pavel Nedvěd - momentálne pôsobiaci v pozícii viceprezidenta „starej dámy“. Mladík, ktorý začínal v trnavskej Lokomotíve sa vrátil z Turína plný zážitkov a motivácie do ďalšieho napredovania.

„Prvotné pocity boli zaujímavé. Radosť sa striedala so strachom. Veľmi ma potešilo, že som dostal ponuku ísť do klubu, do ktorého bol vždy môj sen sa dostať. Na druhej strane som mal obavy, čo ma bude čakať, či to tam zvládnem a či som na sto percent pripravený ísť takéto niečo vyskúšať. Strach zo mňa neskôr opadol a bol som odhodlaný túto veľkú príležitosť využiť,“  hovorí pre futbalnet.sk Milan Sekera, ktorého najväčšími prednosťami sú podľa jeho slov rýchlosť, fyzická zdatnosť a čítanie hry. Na skúške odohral celé stretnutie: „Tempo, prístup a všetko naokolo bolo na inom leveli.“ Mladík mal pred veľkou skúsenosťou dlhodobé zranenie, v tíme „andelov“ nastupuje za výbery do 16 a 17 rokov.

global sports/fb

Rady od Nedvěda si nechá pre seba

Možno budúci výstavný produkt mládeže jesenného kráľa Fortuna ligy v Juventuse zaujalo prepojenie tímov od seniorského až po prípravku: „Berú to, akoby boli všetci jedna veľká rodina. Veľmi si na tom zakladali. Nebrali ma ako konkurenciu, ihneď ma prijali do kolektívu a snažili sa naučiť ma ich zvyklosti.“ Česko-slovenskú družbu v Taliansku obnovil viceprezident Juve Pavel Nedvěd. Držiteľ Zlatej lopty za rok 2003 očaril slovenského mladíka svojou skromnosťou a príjemným vystupovaním. Trnavčanovi venoval niekoľko rád, ktoré si mladík podľa vlastných slov vzal k srdcu: „Nechám si ich však pre seba.“ Sekera stihol v Turíne odsledovať viacero tréningových či herných aspektov, ktoré chce využiť nielen vo svoj, no i tímový prospech: „Podelím sa so spoluhráčmi, aby sme sa mohli posunúť vpred. Snažím sa byť k sebe zdravo kritický, preto si myslím, že vždy to môže byť lepšie. Avšak, čo sa dalo, to som určite spravil.“

zdroj: Skúšku v Juventuse mu pomohla zariadiť agentúra Pavla Zíku. (twitter)

Tínedžer môže nové poznatky aplikovať aj v národnom tíme do 16 rokov, ktorého je pod vedením Samuela Slováka súčasťou: „Máme super kolektív a hráme pekný futbal. Je pre mňa úspech reprezentovať. Rád by som sa v tíme udržal, pokračoval v tvrdej práci a odstránil nedostatky.“ Milana Sekeru po návrate do slovenskej futbalovej reality čaká mnoho driny, odriekania a pokory. Keď sa k tomu primieša jeho talent a kúsok šťastia, možno svoj vysnený čierno-biely pruhovaný dres turínskych „zebier“ raz navlečie aj na seniorskej úrovni.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Juventus

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

HOKEJ.sk