ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V top zostave i noví členovia majstrovskej vetvy, postavou kola silný syn
zdroj: profutbal.sk

V top zostave i noví členovia majstrovskej vetvy, postavou kola silný syn

Posledný ligový víkend roku 2017 nám priniesol veľa vzruchu, pekné góly, potešujúce momenty, ale aj zopár negatív. Redakcia ProFutbal.sk sa po poslednom súboji tradične pustila do sumarizácie a rekapitulácie tých najzaujímavejších situácií a okamihov, ktoré posledné 19. kolo prinieslo. Čo zaujalo najviac a kto na seba najväčšmi upozornil?

MOMENT KOLA: Posun v tabuľke. Možno si to komplexne za celú jeseň nezaslúžili, nováčikovia spod Zobora však spadli v ligovom meradle do spodnej polovice. Po prehre na ihrisku predposlednej Podbrezovej ich totiž o bod preskočil Trenčín, ktorý rozdrvil Žilinu (5:2). Záverečné tri kolá základnej časti tak budú vo výhode zverenci trénerov Marčoka a Cifraniča, pričom druhý menovaný pre zdravotné problémy nebol na zápase poslednom zápase jesene prítomný.

POSTAVA KOLA: Pačinda. Líder dunajskostredského mužstva Erik Pačinda nemal pred posledným kolom jednoduchú situáciu. V noci pred stretnutím mu totiž zomrel otec. Je isté, že veľa nenaspal, no napriek tomu do stretnutia nastúpil, plne sústredený odviesť fantastický výkon. Za to, čo na ihrisku ukázal, by bol naňho jeho otec Imrich určite hrdý. Redakcia ProFutbal.sk ešte touto cestou vyjadruje celej rodine úprimnú sústrasť.

HLÁŠKA KOLA: „Neviem, či bol čistý, alebo zas na niečom fičal, keď to povedal.“ Komentoval kapitán Spartaka Trnava Lukáš Greššák slová futbalistu Dunajskej Stredy Lukáša Čmelíka, ktorý bol presvedčený, že bíli andeli stratia náskok do konca jesene. V tom čase strácal DAC na Trnavu osem bodov, teraz jedenásť.

SKLAMANIE KOLA: Pasivita útočníkov. Kanonieri sa uložili k zimnému spánku už evidentne pred koncom jesennej časti, posledné kolo nebolo výnimkou. Duel v Podbrezovej proti Nitre rozhodol stopér, na Záhorí skóroval pravý obranca a za Michalovce stredopoliar, za Zlaté Moravce opäť vyšiel naprázdno Sládek a Urgela si trafil len vlastnú bránu, slovanista Mareš i spartakovec Egho zostali len na jednom góle od októbra. Mrázove góly zas chýbali Žiline. Svetlou výnimkou bol len Dunajskostredčan Pačinda, Zlatomoravčan Gešnábel a Trenčan Janga, ktorý skóroval po troch dueloch.

ZOSTAVA KOLA: Miesta v jedenástke posledného kola si rozdelilo osem mužstiev. Dvojicu zástupcov majú hráči Trenčína, Trnavy a Zlatých Moraviec, po jednom Michalovce, Senica, Ružomberok, Žilina a Dunajská Streda. V porovnaní Slováci verzus legionári tentoraz tesne zvíťazili rodáci zo zahraničia (5 : 6).

Z brankárov sa v tomto kole najlepšie ukázal Michalovčan Bieszczad, ktorý vychytal veľké šance poslednej Senici. Pred ním operuje štvorica Medvedev (Senica), ktorý bol opäť najnebezpečnejším hráčom tímu, Kružliak (Ružomberok) ako postrach pre Mareša a ofenzívnu silu Slovana, Žilinčan Hancko, ktorý patril k najaktívnejším futbalistom v Trenčíne a Zlatomoravčan Záhumenský, ktorý ako motorová myš podporoval útoky svojho tímu. V strede poľa nesmie chýbať stredopoliar lídra Sloboda, po boku s trenčianskymi tvorcami hry El Mahdiouim a Ubbinkom, ktorý si pripísal pri víťazstve 5:2 dva góly a dve asistencie. Na krajoch operujú tradične Trnavčan Čanturišvili tentokrát spolu so striedajúcim Cleberom z ViOnu. V útoku dostal osamotený miesto Erik Pačinda.

Ideálna jedenástka po 19. kole Fortuna ligy:
Bieszczad - Medvedev, Kružliak, Hancko, Záhumenský - Cleber, El Mahdioui, Sloboda, Ubbink, Čanturišvili - Pačinda

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk