ProFutbal.sk ProFutbal.sk

AC Miláno otvorené dohode s UEFA o finančnom fair play
zdroj: TASR/AP

AC Miláno otvorené dohode s UEFA o finančnom fair play

AC Miláno je otvorené "džentlmenskej dohode" s Európskou futbalovou úniou (UEFA) v súvislosti s vyšetrovaním finančnej fair play, ktoré hrozí vykorenením plánov nových čínskych majiteľov klubu.

Finančný kontrolný orgán UEFA odmietne ponuku AC Miláno "dobrovoľnej dohody" získať viac úverov, informovala Gazzetta dello Sport vo štvrtok. "AC Miláno vždy deklaroval, že je pripravený čeliť druhej strane mince, čo je dohoda o urovnaní," uviedol klub vo vyhlásení, ktoré reagovalo na správu. Zatiaľ čo Milánčania minuli viac ako 200 miliónov eur (takmer 250 miliónov eur) na nových hráčov v letnom prestupovom termíne, vznikli pochybnosti o finančnej stabilite čínskeho konzorcia, ktoré v apríli kúpilo klub od Silvia Berlusconiho za 800 miliónov dolárov.

Klub v posledných troch rokoch údajne zaznamenal straty vo výške 255 miliónov eur a nedávno získal pôžičku od súkromného kapitálového fondu Elliott vo výške viac ako 300 miliónov eur. Generálny riaditeľ AC Marco Fassone povedal, že klub má refinančný plán, ktorého dokončenie očakáva v apríli, s príkazom na splatenie úveru Elliottu. Možné sankcie od UEFA zahŕňajú obmedzenia na transferovom trhu, v platoch hráčov, veľkosti kádra pre súťaže UEFA a podobne.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov SITA je bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Milan AC

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk