ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Posledný ligový víkend sa blíži. Ako vyzerajú hracie plochy na slovenských štadiónoch?
zdroj: fcdac.sk

Posledný ligový víkend sa blíži. Ako vyzerajú hracie plochy na slovenských štadiónoch?

Medzi futbalovými fanúšikmi na Slovensku panuje zimná hystéria. Po problémoch v Michalovciach a Nitre, kvôli ktorým sa v tejto sezóne presúval termín dvoch zápasov, sa rozvírila debata na tému decembrových kôl. Pred finišom jesennej časti sa ľudia obávajú toho najhoršieho. Portál ProFutbal.sk zisťoval aktuálny stav na ihriskách, kde sa budú konať cez víkend fortunaligové stretnutia.

V poslednom jesennom a „adventnom“ kole bude v permanencii šesť fortunaligových štadiónov na západnom a strednom Slovensku. Futbalu praje aj počasie, sneženie sa totiž podľa predpovedí očakáva zatiaľ iba na východe, Prešov ani Michalovce však posledné kolo doma zhodou okolností nehrajú. Keďže ešte pred pár dňami zaplavila Slovensko hustá porcia snehu, v spolupráci s Úniou ligových klubov (ÚLK) sme zisťovali aktuálnu podobu štadiónov. Hrozia do tretice nejaké presuny zápasov?

Nie je to tak dávno, čo MFK Ružomberok prostredníctvom svojho profilu na sociálnej sieti Facebook zverejnil fotografie z tréningov popri kope snehu. Fanúšikovia žartovali, že hráči mohli na odreagovanie pokojne postavať zopár snehuliakov. Posledný zápas pod Čebraťom sa odohral ešte 18. novembra, preto sme boli zvedaví, v akom stave vyzerá štadión pred nedeľňajším stretnutím proti Slovanu Bratislava. Fotografia hovorí sama za seba, na Liptove si dali záležať!

Štadión Ružomberka v decembri
foto: ÚLK

Ďalší malý otáznik svietil aj nad ihriskom FK Senica, odkiaľ len pred dvomi dňami kolovalo video, ako ťažké mechanizmy odstraňujú veľké množstvo snehu z hracej plochy. Možno aj vďaka zlepšenému počasiu, ale bezpochyby aj zásluhou včasného zásahu domáceho klubu sa podarilo ihrisko pripraviť kvalitne. Michalovciam, ktoré budú senickým súperom, tak určite nehrozí druhý presunutý zápas v sezóne.


Tradične ťažkú úlohu mali na Horehroní, kde si aj z minulých rokov pamätáme na skoré zimy, mrazivé počasie a zložitú údržbu terénu. V ZELPO Aréne však dnes už žiadnu prekážku nepoznajú a ihrisko je na súboj FK Železiarne Podbrezová proti nováčikovi z Nitry dokonale pripravené. Posúďte sami.

Štadión Podbrezovej v decembri
foto: ÚLK

Špecifickým prípadom je FC Spartak Trnava, kde je o trávnik v súčasnosti väčšia starostlivosť ako kedykoľvek predtým. V City Arene sa totiž nedávno dokončovali tzv. „hybridný trávnik“, ktorý tvorí z pätiny umelý koreň a z 80 percent koreň prírodný. V zápase proti Tatranu Prešov bude mať tento terén ostrú previerku, my veríme, že ňou prejde. Ihrisko vyzerá fantasticky.


Ligovú jeseň ukončia aj na Žitnom ostrove, hráči FC DAC 1904 privítajú na svojom rozrastajúcom sa štadióne ViOn Zlaté Moravce. Ani v tomto prípade nemusia byť žiadne obavy a trávnik v MOL Aréne je očividne pripravený tak, aby na ňom mohli zverenci oboch trénerov pripraviť návšteve, tradične niekoľkotisícovej, parádne futbalové divadlo.

Štadión Dunajskej Stredy v decembri
foto: ÚLK

Posledným dejiskom je štadión AS Trenčín, kde sa odohral aj v utorok dohrávaný duel medzi FC Nitra a FC Spartak Trnava. Napriek hustému úhrnu zrážok len pár minút pred spomínaným stretnutím videli všetci diváci bezchybne pripravený terén. Tentoraz sa na ňom predvedú domáci futbalisti proti Žiline, ktorá tiež doma hráva na umelej tráve, obaja tak s ňou majú solídne skúsenosti a fanúšikovia sa tak rozhodne majú na čo tešiť. Zápas odvysiela v priamom prenose aj RTVS na druhom televíznom kanáli.

Všetkých šesť fortunaligových stánkov vyzerá byť ideálne pripravených na to, aby sa odohralo 19. kolo v plnej paráde. Ostáva veriť, že priaznivci v tom hráčov nenechajú samých a tréneri pripravia svojich zverencov tak, aby výkonom divákov na tribúnach zahriali.

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Exkluzívne

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk