ProFutbal.sk ProFutbal.sk

FIFA predĺžila Guerrerovi dištanc za doping
zdroj: TASR/AP

FIFA predĺžila Guerrerovi dištanc za doping

Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) predĺžila o dvadsať dní zákaz činnosti pre kapitána peruánskej reprezentácie Paola Guerrera. Po októbrovom dueli kvalifikácie MS 2018 proti Argentíne (0:0) mu zistili v tele prítomnosť zakázanej substancie a začiatkom novembra ho suspendovali na 30 dní do doriešenia prípadu porušenia antidopingových pravidiel.

Hráč brazílskeho klubu Flamengo Rio de Janeiro chýbal národnému tímu svojej krajiny v interkontinentálnej baráži proti Novému Zélandu, v ktorej si potomkovia Inkov zabezpečili účasť na scéne MS po 36 rokoch. Navyše, nepomôže svojmu klubovému zamestnávateľovi v blížiacom sa finále Juhoamerického pohára (Copa Sudamericana) proti argentínskemu tímu Independiente.

Ako uvádza denník El Comercio, Guerrero a jeho právni zástupcovia 30. novembra na konaní v Zürichu predložili všetky dôkazy o tom, že hráč neužil kokaín. Pravdepodobne vypil čaj kontaminovaný listami koky.

Peruánska futbalová federácia očakáva, že konečný trest pre Guerrera nebude dlhší ako šesť mesiacov a hráč sa bude môcť predstaviť na budúcoročnom svetovom šampionáte v Rusku. Peru sa v základnej C-skupine stretne s Francúzskom, Austráliou a Dánskom.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov SITA je bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA porušením autorského zákona.”

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia - Ostatné

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk