ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V top zostave až deväť mužstiev, rekordné sklamanie
zdroj: profutbal.sk

V top zostave až deväť mužstiev, rekordné sklamanie

Prichádza zima, dni sa skracujú a fortunaligové víkendy predlžujú. Začali sme v sobotu, skončili sme v utorok. Redakcia ProFutbal.sk sa po poslednom súboji tradične pustila do sumarizácie a rekapitulácie tých najzaujímavejších situácií a okamihov, ktoré 18. kolo prinieslo. Čo zaujalo najviac a kto na seba najväčšmi upozornil?

MOMENT KOLA: Zrušený zápas v Nitre. Azda nikoho nemohlo prekvapiť, že štadión v Nitre – kde sa polroka hralo len vďaka výnimke od ÚLK – už na začiatku decembra nezvládne klimatické podmienky. Všetci sa pod Zoborom chceli rozlúčiť so starým štadiónom – hráči si doniesli vlastné lopaty, upratovali terén, odhadzovali sneh, ale nestačilo to. Terén delegáti správne uznali ako nespôsobilý. Nitrička sa svojho sna o rozlúčke vzdať nechcela, ľad rozbíjali rukami, ale aj tak to nestačilo. Ani o dva dni neskôr terén vyhovujúci nebol a kolo sa muselo dohrávať v utorok na pôde Trenčína.

POSTAVA KOLA: Róbert Gešnábel. Zlaté Moravce ťahali štvorzápasovú sériu bez výhry, nedokázali zdolať ani Prešov, s Michalovcami prehrali. Naopak Senica, tá chytila druhý dych a presne štyri kolá neprehrala. Remizovala aj na horúcej pôde v Nitre i na slovanistických Pasienkoch, navyše pred vlastnými divákmi zdolala rozdielom triedy majstrovskú Žilinu. Napokon ale zápas dopadol úplne naopak. ViOn doma jednoznačne vyhral aj zásluhou dvojgólového Gešnábela. Ten bol vždy tam, kde mal byť, pýtal si lopty, hýril aktivitou a výrazne pomohol Zlatým Moravciam naďalej aspoň snívať sen o majstrovskej vetve.

HLÁŠKA KOLA: „Poslal by som ľudí, ktorí rozhodujú o tom, že sa takto dlho hrá, aby si šli do toho počasia zabehať.“ Tréner Žiliny Adrián Guľa takto okomentoval zápasový harmonogram Fortuna ligy siahajúci do polovice decembra.

SKLAMANIE KOLA: Nový rekord Fortuna ligy. Nitra od prvého momentu chcela duel s Trnavou odohrať čím skôr. Ktovie prečo, keďže hneď po zápase sa riešila pred médiami dilema, či sa bude hrať na pôde Zlatých Moraviec, či na umelke v Trenčíne. Až v pondelok verejne vyrukovali s možnosťou hrať doma. Po zápase tréner Galád načrtol, že Nitra bude silnejšia po zime, napriek tomu zviedli mužstvá duel v dohrávke už v utorok o 17.00 hod pod Čákovým hradom. Aby sa na tento zápas fanúšikovia dostali, zo svojich miest museli pre dopravné kolóny odísť už okolo druhej poobede. Pre pracujúcich fanúšikov nemožné. Na tribúnach sa tak „tiesnilo“ len 106 ľudí, čím sa prerazilo historické dno návštevnosti.

Divákov by spočítal aj školák na prvom stupni. Skalní z Trnavy však nechýbali ani teraz!

ZOSTAVA KOLA: V zimných mesiacoch už výber hráčov do ideálnej jedenástky nespočíva len v kvalitných futbalových výkonoch, tie totiž už terény na slovenských trávnikoch a počasie v krajine veľmi nedovoľujú. Aj preto sa do jedenástky dostali hráči za bojovnosť a oduševnenosť. Jedenásť miest si rozdelilo až deväť tímov, dvojicu hráčov má len Žilina a Trenčín. V porovnaní Slováci verzus legionári zvíťazili siedmi domáci hráči.

Brankársky post opäť obsadil Nitran Hroššo, ktorý pochytal niekoľko veľmi nebezpečných striel a centrov Trnavy. V obrane sa pred ním predstavila pätica hráčov, dobre sa v defenzíve ukazovali hráči z východného Slovenska Udeh (Prešov) a Kavka (Michalovce), takisto Šatka udržal s DAC čisté konto. Na krajoch sa dobre prezentoval Žilinčan Chvátal a aj estónsky reprezentant Pikk z Ružomberka. V strede poľa opäť ukázal dobrú formu Káčer zo Žiliny, trenčianski stredopoliari Ubbink a El Mahdioui predčili belasú zálohu. V útoku nesmie chýbať najlepší strelec kola Gešnábel, ktorého dopĺňa Vittek zo Slovana, ktorý dal všetkým spoluhráčom názorný príklad, ako sa má bojovať za belasý dres.

Ideálna jedenástka po 18. kole Fortuna ligy:
Hroššo - Chvátal, Udeh, Kavka, Šatka, Pikk - Ubbink, Káčer, El Mahdioui - Gešnábel, Vittek

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk