ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Mágia El Maestra, rozprávku dokončia spolu. Spartak dokráčal k jesennému prvenstvu
zdroj: TASR

Mágia El Maestra, rozprávku dokončia spolu. Spartak dokráčal k jesennému prvenstvu

Stačil im bod, no oni ako majstri dokázali uchmatnúť všetky a pripísať si do tabuľky trináste víťazstvo. Majú o dve výhry viac ako Žilina a o minimálne päť oproti ostatným účastníkom Fortuna ligy. Spartak Trnava sa stal zaslúžene jesenným majstrom.

Bodový stav zaokrúhlili na štyridsať bodov a udržali si šesťbodový náskok pred druhou Žilinou, až deväť bodov na nich strácajú Ružomberok, Slovan i Dunajská Streda. Po bodovaní s Nitrou budú definitívne zimovať na čele tabuľky. „Vôbec sme neriešili, že sa v tomto zápase staneme jesennými majstrami. Chceli sme ho zvládnuť rovnako ako všetky ostatné a potvrdiť naše líderstvo. Ukázali sme, že na čelo patríme, aj keď hra nebola práve okulahodiaca. Makali sme však až do konca a o to viac toto víťazstvo všetkých teší. Treba priznať, že v priebehu jesene sme mali náskok aj väčší, ale ostaňme skromní,“ komentoval úspech tímu kapitán Lukáš Greššák.

Z úspechu má zaiste radosť aj široká fanúšikovská obec. Bíli andeli patrili na tribúnach tradične k tomu najlepšiemu, čo na Slovensku z pohľadu fanúšikov bolo, teraz - možno v kľúčovej sezóne - sa rozhodli nepodporovať aktívne svoj tím na domácich stretnutiach. Mužstvo im však hrou a výsledkami dáva najlepšiu pozvánku, aby sa vrátili späť. Hŕstka verných prišla podporiť mužstvo aj v strede týždňa do Trenčína, kde sa duel s Nitrou odohral pre nespôsobilý terén pod Zoborom. Sám od seba sa Greššák vyjadril aj na túto tému: „Je zvláštne, že kým sme prví v tabuľke a máme solídny náskok, tak stále počúvame z každej strany, ako je všetko zlé. Snažíme sa na to nesústrediť a hrať si svoje,“ zhrnul v krátkosti.

V čom tkvie jesenná dominancia Trnavy? Stojí za tajomstvom úspechu jednoznačný dôvod alebo ide o súbor drobných faktorov? Vieru v opätovný zisk titulu po 45 rokoch preukázal aj tréner Nestor El Maestro, ktorý odmietol lákavú ponuku z rakúskej Bundesligy. „Sme radi, že zostal. Začali sme určitú kapitolu, nemali by sme rozprávku končiť v polovici. Je to mladý tréner, môže dostať a dostane kopu podobných ponúk. Všetci sme šťastní, že robotu, ktorú sme spolu začali, aj spolu dokončíme. Čaká nás ešte jeden duel do konca jesene, uvidíme ako bude prebiehať príprava a majstrovská časť. Nechcel by som nič podceniť a predbiehať,“ zakončil dvadsaťosemročný stredopoliar Greššák.

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk