ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Definitíva: Dejisko dohrávky duelu Nitra - Trnava sa dohodlo necelý deň pred výkopom
zdroj: TASR

Definitíva: Dejisko dohrávky duelu Nitra - Trnava sa dohodlo necelý deň pred výkopom

Riadiaci orgán najvyššej futbalovej súťaže Únia ligových klubov (ÚLK) definitívne potvrdil dejisko dohrávky 18. kola Fortuna ligy medzi FC Nitra a FC Spartak Trnava.

Pôvodný termín stretnutia bol v nedeľu o 14.00 hod., vzhľadom na počasie za predchádzajúce dni sa však odohrať nedal. Terén označili kompetentní za nespôsobilý, delegát stretnutia až pár minút po druhej hodine definitívne potvrdil zrušenie zápasu. Domáci trvali na tom, aby sa odohral ešte tento týždeň, konkrétne už v utorok 5. decembra, pričom do úvahy spadali štadióny v Zlatých Moravciach a Trenčíne. 

Napokon sa ešte v priebehu pondelka začalo nahlas uvažovať o tom, že sa predsalen odohrá duel pod Zoborom, nakoľko sa na štadióne začnú na jar rekonštrukčné práce. „Od rána sme na štadióne. Odstraňovali sme ručne ľad z trávnika, ihrisko je teraz bez ľadu. Je zelené. Chodíme po ňom s valcom, už je mäkké, spôsobilé," povedal pre MY noviny predseda predstavenstva FC Nitra Marián Valenta a dodal: „Robíme všetko pre to, aby sme zápas odohrali doma, a nie aby nám niekto určoval, kde budeme hrať. Aj kvôli našim fanúšikom, chceme sa s nimi rozlúčiť na domácej pôde. V utorok majú byť plusové teploty, nevidíme dôvod, prečo by sa zápas nemal odohrať v Nitre."

Slovenský futbalový zväz vyslal na štadión svojho delegáta kvôli oboznámeniu sa so stavom ihriska. V pondelňajších večerných hodinách, iba presne 23 hodín pred výkopom, ÚLK záväzne rozhodla, že po dotiahnutí všetkých detailov od oboch zainteresovaných strán sa odohrá duel predsalen v utorok 5. decembra o 17.00 h na štadióne v Trenčíne.

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk