ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Heynckes koučom Bayernu aj bez zmluvy
zdroj: TASR/AP

Heynckes koučom Bayernu aj bez zmluvy

Jupp Heynckes vedie futbalistov nemeckého Bayernu Mníchov od 5. októbra, no dosiaľ s vedením bavorského klubu nepodpísal kontrakt.

Podľa magazínu Kicker to 72-ročný kormidelník prezradil členom fanklubu Rollwagerl '93 s dôvetkom, že finančný šéf Bayernu Jan-Christian Dreesen ho opakovane žiadal, aby prišiel podpísať zmluvu, no nenašiel si na to čas. V roku 2009 sa Heynckes ako tréner Bayernu pre Kicker vyjadril, že pri Ulim Hoenessovi, prezidentovi klubu, nepotrebuje zmluvu - stačí potriasť si rukami a Uli rozhodne o výške platu.

Pre rodáka z Mönchengladbachu to je štvrté trénerské pôsobenie v Bayerne, začiatkom októbra nahradil odvolaného Taliana Carla Ancelottiho. Pod Heynckesovým vedením Bayern zvíťazil v deviatich z desiatich stretnutí a z pôvodného päťbodového manka na čelo Bundesligy sa stal šesťbodový náskok jeho zverencov. Heynckes v roku 2013 priviedol bavorský tím k víťazstvu v Bundeslige, Nemeckom pohári aj Lige majstrov.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov SITA je bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Bayern München

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Nemecko

Pozri viac

HOKEJ.sk