ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Odohral Filip Hološko posledný zápas v belasom drese?
zdroj: skslovan.com

Odohral Filip Hološko posledný zápas v belasom drese?

Mal to byť šláger kola medzi dvomi poprednými slovenskými klubmi, ktoré vyznávajú ofenzívne poňatie hry. Na futbalové momenty bol však duel chudobnejší, než výber sortimentu v krachujúcich potravinách vo vedľajšom nákupnom centre.

Tréner Martin Ševela bol donútený druhýkrát za sebou povedať na tlačovej konferencii rovnaké slová: nespokojnosť s výkonom i výsledkom. Aby si slovanisti na domácej pôde po záverečnom hvizde slastne vydýchli po zisku jedného bodu, to sa naozaj často nestáva. Pritom hosťujúci Trenčín zďaleka nepodal výkon, ktorý by plne zodpovedal kvalite mužstva. Na Pasienkoch im to napriek tomu skoro stačilo na tri body. Pred posledným kolom, ktoré Slovan odohrá na ihrisku Ružomberka, môžu belasí povedať, že na jeseň zostala domáca pevnosť nedobytá. Uvidíme však na nej ešte skúseného harcovníka Filipa Hološka?

Kabína bratislavského mužstva nepôsobí súdržným dojmom a je vysoko pravdepodobné, že niektorí jej členovia veru na kávičku po tréningu nechodia. Za všetko hovoria škaredé pohľady a nervózne reakcie hráčov priamo na ihrisku. Po necelej hodine súboja s Trenčínom to zašlo ešte ďalej. Rohový kop Slovana preletel šestnástkou bez dotyku a Ubbink len slabo tienený Hološkom dobehol s loptou až k šestnástke súpera. Prihral Beridzemu, ten však trafil iba žrď. Defenzívny štít Droppa si vtedy dovolil bývalého slovenského reprezentanta slovne priučiť bráneniu, ten to emočne nezvládol, horlivo sa za ním rozbehol a v obrane sa strhla mela medzi vlastnými.

Čoskoro tridsaťštyriročný harcovník bol po chvíli z ihriska stiahnutý. Po nasledujúcej útočnej akcii domácich, ktorú kanonier Mareš zakončil radšej sám, než by nahrával voľnému Hološkovi, sa rodák z Piešťan iba urazene otočil a rezignovane rozhadzoval rukami. Divadlo tým ale neskončilo. Tleskol si so striedajúcim Oršulom, následne však pohrdol vlastnou lavičkou, opäť iba zdiaľky nasrdene mávol rukou smerom na trénera, zvyšok realizačného tímu i spoluhráčov a vybral sa opačným smerom. Rozkopol reklamné bannery a s evidentným pocitom krivdy zamieril do priestorov štadióna. Takéto situácie sa riešia vážnym dohovorom len pri deťoch v prípravke, na seniorskej úrovni sú obdobné prejavy neodpustiteľné.

V prvom vzájomnom zápase sa Filip Hološko radoval z gólu dvakrát. V sobotu bol v tejto póze len raz - pri hádke so spoluhráčmi. (foto: skslovan.com)

Po zápase on, ani Droppa a ani kapitán Sekulič pred novinárov nepredstúpili. Ostatní hráči Slovana sa tvárili, že nič nevideli a nepočuli. Akoby sa nič nestalo. Situáciu zhodnotil v krátkosti aspoň tréner Martin Ševela: „Počas zimnej prípravy potrebujeme potrénovať na fyzickej i mentálnej stránke. Opäť sa totiž objavujú veci, ktoré by nemali byť ani v jednom kolektíve. Viem, že chalanom záleží na víťazstve, ale treba vedieť prijať aj kritiku z radov spoluhráčov. Je dobré, že si hráči niečo vykričia, ale treba sa k tomu postaviť chlapsky a nereagovať impulzívne. Každý hráč si musí uvedomiť, že sme tu pre jeden cieľ a pracujeme a tom, aby sme Slovan dostali na vyššie priečky a aby hra mala určité parametre. Ak sa takéto veci stávajú, tak nás to zráža dole a nevrhá to na nás dobrý tieň.“

Hádzať však vinu len na jedného, aj keď ten mal predtým konflikt aj s iným spoluhráčom a údajne aj predchádzajúcim koučom, by nebolo správne. Je pravda, že Hološko množstvo súbojov buď nezvládol alebo úplne vypustil, ostrej kritiky sú hodní aj ďalší. Kapitán Sekulič bol netypicky neviditeľný, záložník Droppa a ľavý obranca Chouchoumis boli pre defenzívu Slovana svojou nerozvážnosťou nebezpečnejší ako trinásťgólový topkanonier Janga a ak by niekto z Bulharska videl Božikova, skúsený hráč by azda pre svoje chyby aj vypadol z národného tímu. Ani vpredu to žiadna sláva nebola, Mareš sa po povinnostiach kvôli pôrodu dlhšie dostával do zápasu a Čavrič pripomínal so svojimi kľučkami na zamrznutom teréne zberača úrody na neúrodnej pôde. Lavička zívala prázdnotou, s presným počtom 0 stredových futbalistov pôsobil tréner Ševela ako kúzelník bez paličky a bez klobúka. Letná posila Filip Hološko sa trestu vyhnúť nemôže, po podobných reakciách prichádza väčšinou radikálny a exemplárny, klub však osobnosti potrebuje. Kto je v Slovane Bratislava bez viny? Zimný prievan musí nastať povinne a schladí zaiste nejedného. Minimálne v hlavách...

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk