ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Líder Podbrezovej podstúpil v stredu ďalšiu operáciu kolena
zdroj: TASR

Líder Podbrezovej podstúpil v stredu ďalšiu operáciu kolena

Jeden z najskúsenejších hráčov FK Železiarne Podbrezová Michal Breznaník podstúpil v stredu tohto týždňa ďalší operačný zákrok týkajúci sa problémového kolena a postupne sa bude vracať do záťaže a aj na futbalové ihriská.

Čoskoro tridsaťdvaročný krídelník si ľahol na operačný stôl už tretíkrát. „Vyskytol sa tam určitý problém po plastike. Skúšal som behať, posilňovať, ale pociťoval som bolesť pri všetkých činnostiach. Ukázalo sa, že sa tam vyskytol určitý zápal. Niečím sa to obalilo, museli sa s tým teda pohrať, zbrúsiť to a povypaľovať,“ vysvetlil aktuálnu situáciu exkluzívne pre portál ProFutbal.sk. „Teraz by už malo byť všetko v poriadku. Väz je zahojený a pevne drží, môžem teda opäť začať zaberať,“ optimisticky hlási Breznaník.

Rodák z Revúcej sa poslednýkrát na fortunaligových trávnikoch ocitol v závere jesennej časti minulého ročníka, kedy bola Podbrezová označovaná za čierneho koňa súťaže. V záverečných troch kolách zaznamenal Breznaník tri góly. Kalendárny rok 2017 bude preňho definitívne pasé. „Od piatka pomaly začínam, postupne budem zvyšovať tempo a záťaž. Ak bude všetko prebiehať podľa plánov, v januári nabehnem do prípravy a od prvého jarného kola by som mal byť plne pripravený,“ s úsmevom dodal.

Podbrezová bez neho nepodáva dostatočné výsledky, na jar jej ušla pohárová Európa pomedzi prsty a v aktuálnej sezóne sa prepadla na predposledné miesto. Ani trénerská zmena výrazne nepomohla, za posledné dva zápasy inkasovala jedenásť gólov a vedie päťzápasovú sériu prehier. Viac o súčasnej situácii a o najbližšom zápase so Slovanom povedal Breznaník v našom tradičnom preview vo forme tipovačky.

Najnovšie z klubu: Podbrezova

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk