ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Senicu čaká kľúčový súboj jesene. Klub láka vstupom zdarma, brankár čistým kontom
zdroj: facebook/FK Senica

Senicu čaká kľúčový súboj jesene. Klub láka vstupom zdarma, brankár čistým kontom

Jeden zo štyroch otváracích duelov 17. kola najvyššej súťaže, so štartom v sobotu už o 14.00 hod., prináša aj veľký súboj dvoch priamych konkurentov v boji o zotrvanie medzi slovenskou elitou. Posledná Senica privíta na svojej pôde desiaty Tatran Prešov. Diváci za vstupné nemusia zaplatiť ani cent.

Vyrovnanosť stretnutia dokazujú aj štatistiky – hoci získali východniari do fortunaligovej tabuľky o päť bodov vo viac ako súper, Záhoráci majú lepšie skóre. Vsietili o jeden gól viac a o tri menej inkasovali. A to aj zásluhou prvého čistého konta, ktoré Senica dosiahla uplynulý víkend na horúcej nitrianskej pôde. „Postupne sa zlepšuje náš herný prejav a konečne sa to začína premietať aj do našich výsledkov,“ zhodnotil v rozhovore pre klubový web brankár František Plach. „Nula určite poteší každého brankára, ja nie som výnimkou. Som za ňu veľmi rád a pevne verím, že nebude posledná,“ dodal pred kľúčovým zápasom základnej časti, do ktorého vstupuje Prešov s dvojzápasovou a Senica s trojzápasovou sériou bez prehry.

Ak by zverenci trénera Ladislava Hudeca dokázali premeniť domáci duel na trojbodový zisk, nielen by sa výrazne priblížili svojmu sobotňajšiemu protivníkovi, ale by sa taktiež bodovo pravdepodobne dotiahli na predposlednú Podbrezovú. Kluby delia tri body, Horehronci momentálne v nie ideálnej forme privítajú bratislavský Slovan. „Čaká nás jeden z najdôležitejších duelov v sezóne,“ tvrdí Plach pred blížiacim sa meraním síl, na ktoré pripravilo vedenie klubu zaujímavú pozvánku v podobe dobrovoľného vstupného. Priaznivci pred či po záverečnom hvizde zaplatia sumu podľa vlastného uváženia. „Boli by sme radi za čo najvyššiu návštevu. Za hráčov môžem zodpovedne povedať, že sa ich budeme snažiť potešiť nielen dobrou hrou ale aj dobrým výsledkom. Podporu dvanásteho hráča budeme potrebovať,“ zakončil 25-ročný brankár, jeden z najstarších mužov v kádri.

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk