ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Odvážnym šťastie praje, nesmelí sa o body delia
zdroj: Marián Bazala / www.bazala.sk

Odvážnym šťastie praje, nesmelí sa o body delia

Prvý vzájomný zápas Nitry a Senice v tejto sezóne rozhodol pokutový kop, Balajov zásah znamenal tri body pre hostí. Nováčik sa aj vďaka tomu držal v hornej polovici tabuľky a Záhoráci sa postupne stali outsiderom súťaže. Súboj pod Zoborom penaltu nepriniesol, tvorcovia highlightov mali hlavu v smútku. Skončil sa totiž po pár minišanciach bezgólovou remízou.

Hoci domácim chýbali Niba, Šimončič i Kuník, boli papierovo pokladaní za favoritov. Pred domácimi fanúšikmi totižto vyzvali protivníka, ktorý má v tabuľke o dvadsať bodov menej a vyhral len jediný raz. Na ihrisku sa ale udial rovnocenný súboj, v ktorom jedno mužstvo neprevyšovalo druhé a skôr súperilo samo so sebou. Zverenci trénera Galáda mali problémy s prvým dotykom, spracovaním lopty a v určitých fázach chýbala aktivita, ktorá mužstvo zdobila v úvode ročníka. „V prvom polčase sme ešte neboli úplne rozhýbaní, po prestávke nám to vždy ide o čosi lepšie. Musíme popracovať na tom, aby sme v určitom tempe zvládli celý duel, nie iba časť. Chalani ale nehrali zle, šancu si vypracovali a ak by sme otvorili skóre, hralo by sa nám rozhodne ľahšie,“ zhodnotil úvodný polčas Andrej Fábry, ktorý do duelu zasiahol až na začiatku druhej polovice.

Dvadsaťročný mladík priniesol na ihrisko oživenie a Nitra sa v prvej desaťminútovke druhého dejstva dostala do pár šancí, vo veľa kľúčových loptách mal kopačky aj on sám. „Tréner Galád mi vravel, že mám niečo vymyslieť a pokúsiť sa o gól. To druhé sa mi, žiaľ, nepodarilo. Nemali sme šťastie, ktoré sa s nami ťahalo začiatkom sezóny a terén hral tiež proti futbalu. Blato sa lepilo na kopačky, tie boli potom ťažšie a nohy pomalšie. Keby bol lepší terén a zima, vyzeralo by to lepšie, ako keď hráte na zlom teréne pri pár obedných slnečných lúčoch,“ vysvetlil veľký nitriansky talent, ktorý zatiaľ nastúpil v základe štyrikrát, no ani raz neodohral celý duel. „Na začiatku som cítil náročnosť súťaže, teraz sa však už prispôsobujem a určite by som zvládol aj väčšiu porciu minút. Musím však ešte makať a potrénovať, aby to bolo aj plných deväťdesiat a prepracoval sa do základnej zostavy,“ dodal pre ProFutbal.sk Fábry.

Senica mala v zápase iné problémy. Defenzívnu prácu mužstvo zvládalo, súpera do vážnejších príležitostí nepustilo. Problém však nastával pri zakladaní útokov. Po zemi to hráčom išlo aj na jeden dotyk, pod stresom ale nedokázali držať loptu na kopačkách dlhší čas a často sa uchyľovali k neadresnému odkopávaniu lopty. „Všetky nakopávané lopty boli od nás ďaleko a keď sme sa už do nejakého súboja dostali, boli sme zas príliš rozťahaní, nevedeli sme ich potom udržať. Chýbal nám väčší dôraz v šestnástke, treba popracovať na kompaktnosti. Pri troške šťastia sa dalo pomýšľať aj na viac, nejaké náznaky boli, ale bod je zaslúžený a objektívne treba povedať, že aj spravodlivý. Na tomto teréne sa veľký futbal hrať nedal. S remízou sme spokojní, aj sme si po zápase od radosti zakričali v šatni,“ prezradil kapitán hosťujúceho mužstva Blažej Vaščák.

Tri z piatich fortunaligových duelov skončili v sobotu remízami, jeden sa neodohral. Pre Senicu to bola štvrtá deľba bodov v sezóne a dokonca tretí zápas v rade bez prehry. Bod získala proti Slovanu a Nitre, tri proti Žiline. O týždeň ich čaká mimoriadne kľúčový domáci duel proti desiatemu Prešovu, ktorý remizoval v paralelne sa hrajúcom stretnutí so Zlatými Moravcami. „Sme radi, že sme ubránili prvýkrát čisté konto v aktuálnej sezóne. Predsalen, Nitra bola považovaná za favorita, stále hrá o prvú šestku. My sa musíme pozerať stále na ten najbližší zápas a skúšať napredovať. Všetci súperi sú od nás tabuľkovo lepšie postavení, do každého duelu tak vstupujeme ako outsider s cieľom protivníka potrápiť. Azda našu sériu potiahneme čo najdlhšie,“ zaželal si na záver Vaščák.

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk