ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Na Pasienkoch derby sviatok. Guláš v nedeľnom menu, Zóna A pridá pieseň o Slovane
zdroj: skslovan.com

Na Pasienkoch derby sviatok. Guláš v nedeľnom menu, Zóna A pridá pieseň o Slovane

Už v najbližšom kole čaká slovenskú najvyššiu súťaž najväčšie štátne derby medzi bratislavským Slovanom a trnavským Spartakom. Vzhľadom na túto príležitosť zorganizoval domáci klub tlačovú konferenciu, na ktorej prezentoval aj predzápasové marketingové aktivity.

Blížiace sa derby pripomína už viac ako týždeň 54 billboardov v Bratislave, Malackách, Martine, Topoľčanoch a v Trnave, na ktorých sa striedajú štyria futbalisti Slovana Dominik Greif, David Holman, Jakub Mareš a Róbert Vittek zoči-voči protihráčom Martinovi Vantrubovi, Jánovi Vlaskovi, Marvinovi Eghovi a Borisovi Godálovi. Rovnako bolo rozmiestnených 50 citylightov a v TV bude odvysielaných 30 reklamných spotov. „Pripravili sme vizuály, ktoré by mali charakterizovať určitý boj a pripomínať boxerský duel. Kampaň bola zostavená z nosnej myšlienky boja na ihrisku, kde si hráči nič nedarujú. Chceli by sme sa touto cestou poďakovať aj klubu Spartak Trnava, nakoľko nám výrazne pomohli tým, že spravili fotenie svojich hráčov. Veríme, že naša aktivita, ktorú môžu fanúšikovia spozorovať po celej Bratislave, rovnako ako aj v rôznych médiách či na sociálnych sieťach, priláka čo najväčší počet ľudí na tribúny,“ nádeja sa marketingový riaditeľ ŠK Slovan Tomáš Straka.


Na priaznivcov belasých bude čakať aj fanzóna, na ktorú si mnohí môžu pamätať z oboch predkôl tohtosezónnej Európskej ligy. „Pripravený bude vyhrievaný veľkokapacitný stan pre zhruba šesťsto ľudí, akcia sa začína už dve hodiny pred výkopom. K dispozícii bude množstvo aktivít pre deti i dospelých počnúc turnajom vo FUTBOX-e, bude sa dať zahrať stolný futbal, organizujú sa súťaže v tipovaní. Hlavným bodom programu bude koncert legendárnej bratislavskej kapely Zóna A, kde väčšina členov sú fanúšikmi Slovana a majú dokonca aj pripravenú pesničku o Slovane,“ prezradil Straka a vylúčil možnosť, že by na zápas v nedeľu o 14-tej išiel niekto hladný. „Bude pripravený vynikajúci divinový guláš. Fanúšikovia teda môžu prísť na nedeľný obed na Slovan, dať si gulášik, pivečko, vypočuť si koncert a potom ísť povzbudiť chlapcov na tribúnu,“ dodal. Riadiaci orgán najvyššej súťaže Únia ligových klubov zase na polčasovú prestávku pripravuje súťaž o 20-tisícovú strelu.


Tradičné derby bude tradične vyhlásené za rizikový duel, mimoriadne udalosti sa však neočakávajú a bezpečnostné opatrenia budú nastavené ako na akýkoľvek iný zápas s podobným označením. Klub zároveň žiada domácich priaznivcov, aby využívali iba vchod zo strany obchodného centra. „Predpredaj je v plnom prúde, avšak ten nám žiaľ nikdy absolútne neodzrkadľuje potenciálnu návštevu, keďže ľudia väčšinou prichádzajú na poslednú chvíľu a kupujú si lístky na štadióne. Vieme, že s návštevnosťou na Pasienkoch máme dlhodobé problémy, robíme však všetky kroky, aby sme ľudí prilákali na futbal. Veríme, že derby nám môže pomôcť odraziť sa aj v tomto smere,“ hovorí Straka, ktorý verí, že sa priaznivci Slovana nenechajú zahanbiť voči hojne zaplnenému sektoru Trnavy. „Spartak požiadal o sedemsto vstupeniek, v stredu večer bola predaná už viac ako polovica. Sektor hostí teda bude buď úplne naplnený, alebo aspoň na 70 – 80 percent,“ zakončil.

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk