ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Trpký koniec legendy. Posledná šanca s Juventusom
zdroj: TASR/AP

Trpký koniec legendy. Posledná šanca s Juventusom

Prehra 1:4 s Realom Madrid vo finále Ligy majstrov a neúspešná baráž so Švédskom v boji o postup na svetový šampionát do Ruska. Momenty, ktoré výrazne ovplyvnili záver kariéry legendárneho brankára Gianluigiho Buffona. Ten mal na dosah rekordnú šiestu účasť na majstrovstvách sveta, napokon mu ale zostali len oči pre plač.

Reprezentačný debut si "Gigi" odkrútil na jeseň 1997 v Moskve proti domácemu Rusku, keď medzi tromi žrďami nahradil zraneného Gianlucu Pagliucu. Práve v Rusku plánoval svoju kariéru v národnom tíme i ukončiť, osud mu však napísal iný scenár. "Je to sklamanie. Nezvládli sme niečo, čo bolo pre celú našu krajinu nesmierne dôležité. Je mi ľúto, že môj posledný oficiálny medzištátny zápas sa bude spájať práve s nepostupom na majstrovstvá sveta," hovoril so zaslzenými očami 175-násobný taliansky reprezentant.

zdroj: Facebook/Percymadraw

Okrem toho, že sa mohol stať prvým hráčom v dejinách so šiestimi účasťami na majstrovstvách sveta, mohol byť aj rekordérom v počte reprezentačných štartov. Len deväť duelov ho delilo od vyrovnania 184-násobného reprezentanta Egypta Ahmeda Hassana. O budúcnosť azúrovej squadry sa ale neobáva. "To vôbec nie, máme silu. Je tu Donnarumma, je tu Perin. Prajem im všetko dobré. Máme budúcnosť, sme tvrdohlaví a zanietení. Aj po ťažkých pádoch nájdeme cestu späť nahor. Neľutujem že končím," odkazuje 39-ročný veterán.

Novým kapitánom národného tímu sa mal stať stredopoliar Daniele De Rossi, podľa všetkého však aj on, spolu s obrancami Giorgiom Chiellinim a Andreom Barzaglim ukončí reprezentačnú kariéru."Môj Barzagli, môj De Rossi, môj Chiellini... Ďakujem každému," dodal rozcítený majster sveta z roku 2006, a tiež držiteľ striebornej medaily z majstrovstiev Európy 2012 a bronzu z Pohára konfederácií 2013.

Giaunluigi Buffon
Šťastná rozlúčka s reprezentáciou nevyšla, podarí sa s Juventusom? (foto: TASR/AP)

Dlhoročná opora Juventusu túžila po rozprávkovej rozlúčke s profesionálnou kariérou. A tou mal byť práve titul majstra sveta alebo zisk ušatej trofeje Ligy majstrov. "Stará dáma" však v aktuálnej sezóne nepredvádza práve ideálne výkony, a tak len málokto verí v jej triumf v milionárskej súťaži. "Ak dokážeme zvíťaziť v Lige majstrov, tak budem chytať ešte minimálne rok, aby sme sa pokúsili o triumf na MS klubov a získali ďalšie trofeje," povedal v lete v rozhovore pre televíznu stanicu Sky Sport Italia. Buffonovi chýba v bohatej zbierke trofejí práve víťazstvo v Lige majstrov, z finálového zápasu odchádzal ako zdolaný v rokoch 2003, 2015 a 2017. Sú pred ním posledné mesiace v profesionálom futbale, alebo si ešte predĺži kariéru?


“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Taliansko

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia - Ostatné

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk