ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Úroveň druhej ligy stúpa, aj v Trebišove svitá na lepšie časy
zdroj: FC Lokomotíva Košice/Erik Demek

Úroveň druhej ligy stúpa, aj v Trebišove svitá na lepšie časy

Víkendovým 17. kolom sa skončí jesenná časť druhej ligy. Tá sa po opätovnej zmene formátu na celoslovenskú súťaž stala kvalitnejšou i divácky atraktívnejšou. V lige pôsobí viacero tradičných klubov. Jedným z nich je aj nováčik Slavoj Trebišov. Po turbulentných obdobiach sa situácia v klube na Zemplíne stabilizovala a tamojšie vedenie vidí budúcnosť v ružových farbách.

Trebišovčanom patrí po šestnástich dueloch priebežná jedenástka priečka, od zóny zostupu ich delí len jeden bod. Vďačia za to nedeľňajšiemu triumfu (1:0) nad tabuľkovým susedom zo Šamorína. "Bol to jeden z tých dôležitejších zápasov. Súpera sme mali dobre naštudovaného, vedeli sme, že nás nebude čakať nič jednoduché. To sa aj potvrdilo, Šamorín ukázal svoju kvalitu. V závere pri nás stálo aj šťastie, no to praje pripraveným," neskrýval spokojnosť hlavný tréner Slavoja Vladimír Rusnák ml., ktorý poskytol portálu ProFutbal.sk exkluzívny rozhovor o aktuálnej situácii v klube i vyhliadkach do budúcnosti.

V lete ste sa ako víťaz tretej ligy znovu prebojovali do celoštátnej súťaže. Ako hodnotíte "novú" druhú ligu?
"My sme do sezóny vystúpili po krátkej, len trojtýždňovej príprave. Zatiaľ, čo druholigové tímy už mali po sezóne, my sme ešte bojovali o prvenstvo v tretej lige. Nemali sme veľa času na vyskladanie kádra, preto nám výrazne pomohla dohoda o striedavom štarte s prvoligovými Michalovcami. Osobne tímy v súťaži dobre poznám, roky sa pohybujem v prvej a druhej lige. Môžem povedať, že úroveň druhej ligy šla nahor. Svedčí o tom aj samotná tabuľka, v ktorej len posledná Podbrezová výraznejšie stráca, no myslím si, že ešte nepovedala posledné slovo. Aj prvý môže pokojne zakopnúť s tímami zo spodných priečok, zápasy sú veľmi vyrovnané. Na jar to ešte bude zaujímavé."

Trebišov po postupe do druhej ligy
V lete sa Trebišovčania radovali z prvenstva v tretej lige. Z majstrovského kádra ale odišlo viacero opôr (foto: Tomáš Zagiba)


Po triumfe v tretej lige ste prišli o ofenzívne opory Lorinčáka a Tubonemiho. Podarilo sa ich nahradiť?
"Neprišli sme iba o nich, odišlo nám sedemdesiat percent hráčov zo základnej zostavy. Vybudovali sme prakticky nové mužstvo. Odišli kľúčoví hráči, najlepší strelec, kapitán, rozpadla sa nám celá os mužstva. Za tri týždne poskladať celú os a zohrať sa, to nebolo reálne. Dnes je ťažké nájsť futbalistov ako je napríklad Lorinčák, ktorý nám ako najlepší strelec vystrieľal prvenstvo v tretej lige. Aj zahraničné kluby s tým majú problém, čoho dôkazom je Lorinčákov odchod do nižšej nemeckej súťaže. Útočníkov prvo a druholigových kvalít nie je na našom trhu dostatok."

Ste mužstvo dvoch tvárí. Doma ste prehrali iba dvakrát, vonku ste ešte nevyhrali. Čím to je?
"Keď som sa pozeral na tabuľku, tak od šiesteho miesta je prakticky každý v mínusových bodoch. Platí staré známe ´môj dom, môj hrad´. Občas sú aj prekvapivé výsledky, ale väčšinou tímy na domácej pôde bodujú. My sme toho z vonku veľa nepriniesli, no som rád, že posledné dva zápasy na ihriskách súperov sme remizovali a výsledok 1:1 sa nám podarilo uhrať aj s favorizovanou Skalicou. Víťazstvo nad Šamorínom nás ešte viac povzbudí pred posledným jesenným zápasom v Žiline."

Trebišov štadión
V Trebišove plánujú zrekonštruovať štadión. Už túto zimu budú mať k dispozícii ihrisko s umelou trávou (foto: Ján Staš)

"Šošoni" majú najlepšiu ofenzívu v súťaži, trúfate si pod Dubňom bodovať?
"Vieme, že veľa bodov nepostrácali, zvlášť doma. V auguste sme ich porazili gólom z 92. minúty. Na druholigové pomery to bol nadštandardný zápas. Súper nám to určite bude chcieť odplatiť. Naposledy nasúkali Interu sedem gólov, doma na umelej tráve sú ešte silnejší. Každý duel ale začína od 0:0, už aj Žilina stratila nejaké body. Chceme toto stretnutie odohrať so cťou a pobiť sa aspoň o bod."

Trebišov v nedávnej minulosti zažil pád, z ktorého sa ale rýchlo dokázal pozviechať. Aká je momentálne situácia v klube? Funguje všetko tak, aby sa Slavoj mohol na jar bez problémov pobiť o udržanie sa v celoslovenskej druhej lige?
"V klube som dlhé roky pôsobil ako hráč i ako tréner. Áno, boli aj ťažšie obdobia, no to platí aj o iných mestách a kluboch. Približne pred dvoma rokmi vstúpili do futbalu noví ľudia, moji bývalí spoluhráči a kolegovia. Za krátky čas sa nielenže zachránila tretia liga, no podarilo sa nám aj postúpiť do druhej. Momentálne budujeme infraštruktúru, čoskoro by sme mali mať k dispozícii ihrisko s umelým trávnikom, zlepšili sa tréningové podmienky. Nerád by som niečo zakríkol, no nemyslím si, že by hrozil nejaký čierny scenár. Práve naopak, pozeráme sa dopredu. Ambíciou je zrekonštruovať celý areál štadióna ležiaceho v jednom z najväčších parkov v strednej Európe, časom postaviť aj nové tribúny. Trebišov má tradíciu v druhej lige. Nikdy neviete, čo vám život prinesie, no za ľudí, ktorí v meste momentálne futbal robia môžem povedať, že cieľom je posunúť ho ešte ďalej."

Trebišov nový štadión náčrt
Vedenie klubu má jasnú predstavu o tom, ako by areál futbalového štadióna situovaného v jednom z najväčších parkov v strednej Európe mohol vyzerať (foto: Ján Staš)


Trebišov nový štadión náčrt
Dočkajú sa fanúšikovia Slavoja nového štadióna? (foto: Ján Staš)

Najnovšie z klubu: Trebišov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Rozhovory

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk