ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Jeseň zatiaľ hodnotia pozitívne, repre pauza s netradičným spestrením
zdroj: fcdac.sk

Jeseň zatiaľ hodnotia pozitívne, repre pauza s netradičným spestrením

Po pätnástich kolách patrí Dunajskej Strede druhá priečka v tabuľke. "Žlto-modrí" sa však v závere základnej časti musia mať na pozore, veď siedmy Ružomberok na nich stráca len štyri body. O účasť v skupine o titul sa tak podľa všetkého bude bojovať až do poslednej možnej chvíle.

Na Žitnom ostrove zatiaľ prevláda spokojnosť. A to nielen s výsledkami, ale i s celkovou atmosférou okolo klubu, za čo môže predovšetkým výstavba nového moderného štadióna, ktorý prakticky v každom domácom zápase praská vo švíkoch. "Vo Fortuna lige sú naši fanúšikovia najlepší, nikde inde nepanuje taká atmosféra," pochválil v rozhovore pre fcdac.sk priaznivcov klubu kapitán Marin Ljubičić, ktorý je z pôsobenia v Chorvátsku či na Ukrajine zvyknutí i na tridsať až štyridsaťtisícové návštevy.

Dobre stavaný defenzívy záložník vie, že jeho tím nesmie zaspať na vavrínoch. V sobotu cestuje do Žiliny, kde sa odohrá šesťbodová bitka o druhé miesto. "Vieme, že to bude veľmi ťažký zápas. Podobne, ako každý z tých štyroch do konca jesene. Musíme byť koncentrovaní, chceme pozbierať čo najviac bodov. Druhé miesto je pekné, ale zostať hore nebude vôbec jednoduché. Musíme spoločne pracovať, vytvoriť dobrú atmosféru na ihrisku a v šatni,“ varuje 29-ročný legionár. Pod Dubňom sa DAC nebude môcť spoľahnúť na svoje veľké opory Pačindu a Kalmára, Ljubičić však verí, že sila tímu bude napriek tomu veľká: "V kádri je osemnásť-dvadsať hráčov a medzi nimi sú takí, ktorí čakajú na svoju šancu. Dúfam, že sa teraz ukážu."

O tom, že v tábore Dunajskej Stredy panuje dobrá atmosféra svedčí aj video z tréningu počas reprezentačnej prestávky. Zverenci trénera Rossiho si vyskúšali "bublinkový" futbal. A bolo naozaj veselo...

zdroj: youtube.com/FC DAC 1904

Najnovšie z klubu: FK DAC 1904 Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk