ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Káder Sloveniek na domáce kvalifikačné duely s množstvom legionárok
zdroj: Jozef Bedej

Káder Sloveniek na domáce kvalifikačné duely s množstvom legionárok

Slovenská reprezentácia žien absolvuje koncom novembra dva domáce zápasy v rámci 3. skupiny európskej časti kvalifikácie o postup na MS 2019 do Francúzska. Zverenky trénera Zsolta Pakuszu nastúpia v piatok 24. 11. o 19.00 h v Senci proti úradujúcim kontinentálnym šampiónkam Holanďankám a o štyri dni neskôr v utorok 28. 11. o 17.30 h si zmerajú sily v Žiline so Severnými Írkami.

V 20-člennom kádri hráčok, ktorý zverejnila oficiálna internetová stránka Slovenského futbalového zväzu (SFZ), figuruje 14 futbalistiek pôsobiacich v zahraničných kluboch. Zo slovenskej súťaže je v nominácii šestica Katarína Košlabová (FC Nitra), Veronika Sluková (ŠKF VIX Žilina), Monika Havranová, Mária Mikolajová (obe Partizán Bardejov), Martina Šurnovská (ŠK Slovan Bratislava) a Adriana Briššová (Sport Ladies Club Banská Bystrica). Zraz pred spomenutými duelmi je v pondelok 20. novembra o 12.30 h v seneckom hoteli Senec.

Slovenské reprezentantky v mimoriadne náročnej 3. skupine v dvoch doterajších vystúpeniach nezabodovali: po hladkej septembrovej prehre v Nórsku (1:6) nestačili 24. októbra na trávniku NTC SFZ v Senci ani na tím Írskej republiky a podľahli 0:2. Na čele tabuľky sú futbalistky Nórska so 6 bodmi z troch zápasov, lepším skóre pred hráčkami Írskej republiky, ktoré dosiaľ odohrali dva duely. Tretie je po jedinom vystúpení v tejto kvalifikácii Holandsko s 3 bodmi. Na štvrtom mieste figuruje Severné Írsko a tiež bez bodu z dvoch stretnutí, ale s horším skóre, uzatvára tabuľku na piatej priečke reprezentácia Slovenska.

Na svetový ženský šampionát do Francúzska postúpia priamo víťazky siedmich kvalifikačných skupín. Štyri najlepšie tímy z druhých miest pôjdu do zápasov play-off, resp. baráže, ktoré vo dvoch kolách určia posledného ôsmeho postupujúceho z Európy. Play-off súboje sa uskutočnia v čase od októbra do novembra 2018: prvé kolo, resp. semifinále bude 1. - 9. októbra, druhé kolo, čiže finále 5. - 13. novembra 2018. Záverečný turnaj MS vo futbale žien sa bude konať 7. júna - 7. júla 2019 vo Francúzsku. Predstaví sa na ňom 24 tímov, deväť z nich bude z Európy vrátane organizátora - Francúzok. Obhajkyňami prvenstva z roku 2015 sú Američanky, ktoré vo finále zdolali Japonky 5:2.

Nominácia slovenskej futbalovej reprezentácie žien na domáce zápasy proti Holandsku (hrá sa v piatok 24. novembra o 19.00 h v Senci) a proti Severnému Írsku (v utorok 28. 11. o 17.30 h v Žiline) v rámci 3. skupiny európskej časti kvalifikácie o postup na MS 2019 do Francúzska:

Brankárky: Mária Korenčiová (SC Freiburg/Nem.), Lucia El Dahaibiová (SKN St. P?lten/Rak.)
Hráčky: Jana Vojteková (SC Sand/Nem.), Alexandra Bíróová (SKN St. P?lten/Rak.), Klaudia Fabová, Ľudmila Maťavková (obe 1. FC Slovácko/ČR), Lucia Haršányová (MSV Duisburg/Nem.), Diana Bartovičová (SK Slavia Praha/ČR), Lucia Šušková, Patrícia Hmírová, Stanislava Líšková, Andrea Horváthová (všetky Czarni Sosnowiec/Poľ.), Katarína Košlabová (FC Nitra), Veronika Sluková (ŠKF VIX Žilina), Monika Havranová, Mária Mikolajová (obe Partizán Bardejov), Valentína Šušolová, Terézia Kovaľová (obe FC Slovan Liberec/ČR), Martina Šurnovská (ŠK Slovan Bratislava), Adriana Briššová (Sport Ladies Club Banská Bystrica)

Náhradníčky:
Brankárky: Veronika Matúšková (ŠK Slovan Bratislava), Patrícia Chládeková (1. FC Saarbrücken/Nem.)
Hráčky: Monika Bytčánková, Alexandra Hollá (obe ŠK Slovan Bratislava), Dominika Koleničková (FC Nitra), Terézia Miháliková (Sport Ladies Club Banská Bystrica), Denisa Mráziková (ŠK Slovan Trenčianske Teplice)

Realizačný tím:
Tréner: Zsolt Pakusza
Asistent trénera: Peter Kopúň
Tréner brankárok: Dušan Molčan
Kondičný tréner: Michal Hulej
Lekárka: Lucia Knappková
Fyzioterapeut: Jaroslav Holub
Masér: Jindřich Ditrich
Technická vedúca: Lenka Gazdíková

Tabuľka 3. skupiny:
1. Nórsko 3 2 0 1 10:3 6
2. Írska republika 2 2 0 0 4:0 6
3. Holandsko 1 1 0 0 1:0 3
4. Severné Írsko 2 0 0 2 1:6 0
5. Slovensko 2 0 0 2 1:8 0

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov SITA je bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA porušením autorského zákona.”

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z kategórie: Ženy

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk