ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Trojtisícové dresy bratislavského Slovana
zdroj: ŠK Slovan shop, koláž: ProFutbal.sk

Trojtisícové dresy bratislavského Slovana

Dražba špeciálnych dresov ŠK Slovan Bratislava, ktoré boli vyrobené špeciálne na duel v Dunajskej Strede, sa skončila. Peniaze poputujú na dobrú vec.

Bratislavský klub vyrobil dresy pri príležitosti derby zápasu v Dunajskej Strede, kam nemohli vycestovať fanúšikovia pre rozhodnutie Disciplinárnej komisie Slovenského futbalového zväzu. Zápas tak pre nich bude pamätný prostredníctvom jedinečných dresov. Slovanisti nastúpili v bielych, resp. zelených brankárskych dresoch a ich špeciálnym motívom je slovenský znak na hrudi. Do dražby išla aj jedna špeciálna mikina, v ktorej hráči na ihrisko nastupovali.

Dražba trvala týždeň, čo sa ukázalo ako správna voľba. Hoci o dresy niektorých hráčov dlho nikto nejavil záujem, napokon sa aj o tie dresy fanúšikovia "pobili". Trebárs dres holandského legionára Mitchella Scheta dlho v aukcii patril medzi najmenej žiadané, napokon práve za dres s číslom 99 bola ponúknutá tretia najvyššia suma (178 eur). Dres legendy Róberta Vitteka napokon skončil druhý (262 eur), najcennejší sa pre priaznivcov zdal dres srbského mládežníckeho reprezentanta Čavriča za tristo eur. Unikátna zápasová mikina sa vydražila za 152 eur.

Celková vydražená suma za osemnásť dresov a jednu špeciálnu mikinu sa vyšplhala na úctyhodných 2912 eur, zaznamenaných bolo celkovo 612 prihodení. Celý výťažok z tejto dražby bude poukázaný OZ Deťom pre život, ktoré pomáha deťom bojujúcim s onkologickými ochoreniami. „Cieľom bolo, aby sa všetky finančné prostriedky z dražby venovali tým, ktorí ich potrebujú. Som rád, že aj napriek tomu, že sme tento zápas prehrali, ľudia prejavili o dresy záujem a vo veľkom počte sa zapojili do dražby. Všetkým, ktorí dražili, patrí veľká vďaka, pretože pomohli dobrej veci. Počas budúceho týždňa zrealizujeme stretnutie s úspešnými dražiteľmi, hráči im dresy osobne odovzdajú a podpíšu. Dražitelia získajú aj ďakovaný certifikát za to, že takto pomohli tým, ktorí to potrebujú,“ cituje Slovan na svojom webe marketingového riaditeľa klubu Tomáša Straku.

ZA KOĽKO SA VYDRAŽILI DRESY SLOVANISTOV

300 € - Aleksandar Čavrič
262 € - Róbert Vittek
178 € - Mitchell Schet
170 € - Lukáš Droppa
168 € - Uroš Damnjanovič
160 € - Filip Hološko
152 € - David Holman
150 € - Jakub Mareš
140 € - František Kubík
139 € - Vasil Božikov
134 € - Boris Sekulič ("C")
134 € - Filip Oršula
134 € - Milan RUndič
132 € - Dominik Greif (GK)
130 € - Erik Čikoš
112 € - Diamantis Chouchoumis
101 € - Ibrahim Rabiu
64 € - Frederik Valach (GK)

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk