ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Šmehyl: Nitra je srdcovka, no momentálne myslím iba na Šamorín
zdroj: FC STK Fluminense Šamorín/Tibor Őry

Šmehyl: Nitra je srdcovka, no momentálne myslím iba na Šamorín

Snažia sa síce hrať ofenzívne a kombinačne, no trpia na krásu a nemohúcnosť v koncovke. Futbalisti Šamorína okupujú po šestnástich kolách druhej ligy predposlednú pätnástu priečku. A to napriek tomu, že majú štatisticky lepšiu defenzívu ako tretia Sereď a strelili len o dva góly menej než druhá Skalica.

Okrem legionárov z brazílskeho Fluminense je oporou mužstva i slovenský stredopoliar Šimon Šmehyl. Mladík zo skúsenosťami z najvyššej súťaže sa v lete nedohodol na spolupráci so Senicou, v ktorej už pôsobil na jar minulého roka, a tak podpísal ročný kontrakt so Šamorínom. "Zo začiatku boli naše ciele vysoké, mysleli sme si, že výsledky prídu hneď. V lete sa však obmenilo prakticky celé mužstvo, nezachytili sme úvod a ťahá sa to s nami. Jeseň nám absolútne nevychádza podľa predstáv," rozhovoril sa pre ProFutbal.sk rodák z Topoľčian, s ktorým sme sa zhovárali bezprostredne po nedeľňajšej tesnej prehre 0:1 na pôde Trebišova.

I v tomto stretnutí mali Šamorínčania viac z hry, vypracovali si množstvo šancí, no ich pokusy končili zväčša mimo troch žrdí. "Na takéto prehry trpíme celú jeseň, preto nám chýbajú body. Znovu sme inkasovali po štandardke, čo je naša veľká slabina. Potom sme si vypracovali množstvo šancí, no momentálne ich nedokážeme premieňať. Snažili sme sa hrať ofenzívne, tlačili sme sa do koncovky, no tá finalizácia nám chýba. Keď sa dostaneme do šance, nie sme v takej pohode, aby sme ju premenili," krúti hlavou Šmehyl.

Šamorín radosť
Šamorín patril pred štartom sezóny medzi favoritov na popredné priečky, tesne pred koncom jesennej časti sa krčí na predposlednom mieste (foto: FC STK Fluminense Šamorín/Tibor Őry)

Zatiaľ, čo v minulej sezóne patrili futbalisti z Južnej Ameriky v drese Šamorína medzi ozdoby druhej ligy, dnes mužstvu fínskeho kouča Lönnströma, aspoň čo sa týka výsledkov, príliš nepomáhajú. Proti Trebišovu nastúpili v základe hneď piati legionári. "Každý jeden z nich má svoju kvalitu, žiaľ, zatiaľ nám to spolu akosi nejde. Musíme sa s tým vyrovnať a cez zimu popracovať na tom, aby bola jar výsledkovo oveľa lepšia," uvedomuje si 23-ročný stredopoliar, ktorý v doterajšom priebehu odohral 1055 minút a zaznamenal 3 góly. Netají, že jedného dňa by sa rád vrátil medzi elitu: "Momentálne chcem čo najviac hrať v druhej lige, vyhrať sa a potom sa znovu dostať do prvej ligy. Som v Šamoríne, mám tu zmluvu na rok, teraz na žiadny iný tím nemyslím."

Do veľkého futbalu vstúpil agilný záložník pod Zoborom. Výkony Nitry naďalej sleduje a fandí zverencom trénera Galáda. "Nitra je srdcovka, no keď sme odtiaľ my hromadne odchádzali, klub mal isté problémy, čo ma mrzí. Už to nevrátime späť, žijem z reality. Som v Šamoríne a snažím sa klubu pomôcť čo najviac. Samozrejme, v Nitre mám veľa bývalých spoluhráčov a kamarátov, s viacerými som stále v kontakte. Som rád, že sa im darí, držím im palce," uzavrel pre ProFutbal.sk Šimon Šmehyl.

Najnovšie z klubu: Šamorín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk