ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Vestenický najdlhšie čakajúcim útočníkom na gól v poľskej Ekstraklase
zdroj: TASR

Vestenický najdlhšie čakajúcim útočníkom na gól v poľskej Ekstraklase

Slovenský reprezentant do 21 rokov Tomáš Vestenický sa v najvyššej poľskej súťaži ocitol na líderskej pozícii v jednej nelichotivej štatistike. Útočník Cracovie Krakov v Ekstraklase neskóroval už 1388 minút, čo je suverénne najviac spomedzi útočníkov čakajúcich na presný zásah. Rodák z Topoľčian sa naposledy, a doteraz jedinýkrát v tejto súťaži, strelecky presadil ešte 20. marca 2016 v zápase proti Pogoňu Štetín. Odvtedy čaká na gól dlhých 32 ligových zápasov.

Pomerne dlho sa z gólu netešil ani stredopoliar Bruk-Bet Termalice Nieciecza Patrik Mišák, neskóroval už 24 duelov a ostatný raz prekonal súperovho brankára 8. apríla tohto roka v dueli s Wislou Krakov.

Spomedzi slovenských stredopoliarov a útočníkov v Poľsku majú na konte dlhú gólovú absenciu aj Jaroslav Mihalík z Cracovie Krakov (16 zápasov, pozn.), Martin Mikovič z Nieciecze (13) či hráč Górnika Zabrze Erik Grendel (11). Pohľad na posledného menovaného je však trochu skreslený, keďže ho v ostatných mesiacoch trápili viaceré zranenia a navyše jeho mužstvo v ročníku 2016/2017 pôsobilo v druhej najvyššej súťaži. Ak vezmeme do úvahy aj slovenských zadákov, už 38 zápasov v lige gólovo mlčí Patrik Mráz (Sandecja Nowy Sacz), na kóte 20 duelov je momentálne Ľubomír Guldan zo Zaglebia Lubin.

Medzi aktuálnymi hráčmi z Ekstraklasy, ktorí v nej strelili už aspoň jeden gól, je bezkonkurenčným rekordérom poľský reprezentant Jakub Wawrzyniak. Ľavý obranca Lechie Gdansk nepozná pocit z dosiahnutého presného zásahu už 9177 minút. Naposledy skóroval 8. marca 2013 proti Podbeskidziu Bielsko-Biala, odvtedy odohral 112 stretnutí bez gólového zápisu.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov SITA je bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA porušením autorského zákona.”

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Cracovia Kraków

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Poľsko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk