ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Polícia trestá po zápase DAC - Slovan. S pokutami obišli Attila, István, Péter, Vince, Armand aj Gergö
zdroj: dac.sk

Polícia trestá po zápase DAC - Slovan. S pokutami obišli Attila, István, Péter, Vince, Armand aj Gergö

Stretnutie 15. kola slovenskej Fortuna ligy medzi domácou Dunajskou Stredou a hosťujúcim Slovanom Bratislava sa nezaobišlo bez dozvukov. Polícia Slovenskej republiky dosiaľ vyriešila šesť protiprávnych konaní, všetkých sa dopustili občania Maďarska. Jeden z nich na výšku trestu ešte čaká.

Na zápase neboli prítomní fanúšikovia bratislavského Slovana, ktorým zatvorili sektor členovia Disciplinárnej komisie Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) za opakované používanie pyrotechniky a vulgárne pokriky v predchádzajúcom stretnutí proti Zlatým Moravciam. Zákaz o používaní pyrotechniky porušili počas zápasu aj domáci priaznivci, jedným z nich bol tridsaťjedenročný Attila.

„Použil pyrotechniku, zápas nedopozeral a dostal 100 € (pokutu, nie že cash na ruku),“ tradične so špecifickým humorom píše Polícia Slovenskej republiky na sociálnej sieti. Pyrotechniku našli policajti aj pri 23-ročnom Armandovi, ktorý takisto obdržal pokutu vo výške sto eur. Najstarším potrestaným sa stal štyridsiatnik István, ktorý sa neriadil pokynmi SBS a ohrozoval ich, rovnakého prečinu sa dopustil aj o deväť rokov mladší Péter. Tridsaťštyriročný Gergö vnášal na tribúnu štátny symbol cudzieho štátu. Všetci dostali od polície pokutu vo výške sto eur. 

Najmladší dvadsaťdvaročný Vince bol vyvedený z hľadiska pre vnášanie štátneho symbolu a urážanie usporiadateľa, za čo mu hrozí ešte vyššia sankcia. Polícia naďalej vyhodnocuje a preveruje aj ďalšie previnenia súvisiace s konaním fanúšikov na štadióne, ako aj použitie štátneho symbolu cudzieho štátu počas zápasu. Disciplinárna komisia SFZ zatiaľ k zápasu nevydala žiadne stanovisko.

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk