ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Dražba v plnom prúde, za dresy Slovana lietajú stovky eur
zdroj: skslovan.com

Dražba v plnom prúde, za dresy Slovana lietajú stovky eur

Špeciálna edícia dresov a mikín so slovenským motívom, ktoré ŠK Slovan Bratislava vyrobil pre hráčov pri príležitosti zápasu v Dunajskej Strede, poputovala do dražby pre fanúšikov.

Biele hráčske a zelené brankárske dresy sú jedinečné predovšetkým štátnym slovenským symbolom umiestneným na hrudi. Zápasová mikina, v ktorej futbalisti vstupovali na hraciu plochu, má na sebe vyobrazený veľký slovenský znak za logom bratislavského Slovana a odkaz: „Za Slovan, za Slovensko, za fanúšikov!“ Piatkový ligový duel bol totiž ovplyvnený aj rozhodnutím Disciplinárnej komisie SFZ, ktorá rozhodla o uzatvorení sektoru hostí pre fanúšikov z Bratislavy.

Dražba sa spustila v pondelok 6. novembra a potrvá do nedeľňajšieho večera. Vzhľadom na to, že dresy boli vyrobené iba k jednému zápasu, majú špeciálnu zberateľskú hodnotu, unikátna mikina ešte o niečo väčšiu, nakoľko do dražby putoval iba jej jediný kus. Všetky dresy začali na vyvolávacej čiastke 50 eur, fanúšikovia si majú možnosť zaobstarať všetkých osemnásť kusov, teda aj od hráčov, ktorí stretnutie presedeli na lavičke náhradníkov, vrátane brankárskej dvojky.

foto: skslovan.com

Najväčší záujem prejavili priaznivci pochopiteľne o dres legendy Slovana Róberta Vitteka, zdvojnásobiť vyvolávaciu cenu sa však podarilo aj pri dresoch Davida Holmana, Jakuba Mareša či kapitána Borisa Sekuliča. Cez stoeurovú hranicu už prehupla aj zápasová mikina. Celý výťažok z dražby bude venovaný OZ Deťom pre život, s ktorým belasí deväť rokov spolupracujú aj na charitatívnom podujatí Vianočná kvapka krvi. Organizácia pomáha deťom bojujúcim s onkologickými ochoreniami.

Do dražby sa môžu všetci zapojiť na webovej stránke fanshopu Slovana.

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk