ProFutbal.sk ProFutbal.sk

VSS znovu na futbalovej mape. Cieľom výchova hráčov pre seniorský tím i reprezentáciu
zdroj: vsskosice.sk

VSS znovu na futbalovej mape. Cieľom výchova hráčov pre seniorský tím i reprezentáciu

Nie je to tak dávno, čo sme písali o zániku FC VSS. Úspešný košický klub, ktorý sa považoval za nástupcu slávneho 1. FC, dokázal napriek množstvu problémov vyhrať 2. ligu a vybojovať si miestenku vo Fortuna lige. Do tej sa však napokon nevrátil. Finančné problémy donútili prezidenta klubu Blažeja Podoláka ukončiť k 27. júlu 2017 športovú činnosť VSS, a to vo všetkých kategóriách. Podolák ale dementoval špekulácie o krachu či bankrote.

Prešlo len pár týždňov a bývalí členovia VSS sa snažili nájsť riešenie, aby im približne štyri stovky mládežníkov neutiekli do konkurenčných klubov. Hoci mnohí zamierili do ambicióznej Lokomotívy či menších družstiev v meste, početná skupina zostala verná značke VSS. Tá sa spojila s FK Košice-Barca a práve pod touto hlavičkou momentálne vystupuje v jednotlivých mládežníckych súťažiach 12 družstiev. O takmer 250 mládežníkov sa stará 12 profesionálnych trénerov.

V realizačnom tíme VSS nájdeme viacero známych mien. Koordinátorom dorastu je niekdajší úspešný stredopoliar Rudolf Urban, coerver trénerom skúsený Gejza Farkaš, prípravkám sa venuje Radoslav Školník a brankárom Ľuboš Vojtaško. Prezidentom klubu je Dušan Trnka, športovým riaditeľom Daniel Mikloš a manažérom Roman Šimko, známy z pôsobenia v MFK, resp. v FC VSS Košice.

VSS Košice mládež
Mládež VSS Košice (foto: vsskosice.sk)

"Hlavným cieľom prípravy a výchovy mladých hráčov v našom klube je pripraviť čo najväčší počet hráčov pre A-mužstvo, ktoré plánujeme vytvoriť v čo najkratšom čase, a takisto pre reprezentáciu Slovenska. Aj vďaka medzinárodným konfrontáciám chce klub VSS Košice postupne, krok za krokom, zvyšovať herný výkon jednotlivých hráčov a zároveň celého mužstva. K hráčom VSS Košice pristupujú tréneri citlivo a individuálne. Dôraz sa kladie predovšetkým na výchovu a vzdelanie hráčov. Uvedomujeme si totiž význam kvalitného futbalového, ale aj všeobecného vzdelávania, bez ktorého mladý človek nemôže v modernom svete uspieť," píše sa na novom klubovom webe vsskosice.sk.

Okrem nového webu si VSS založilo konto i na Facebooku, Youtube a Instagrame. Informácií je zatiaľ minimum, no pozitívom je, že mladí hráči nateraz majú kde naďalej rozvíjať svoj talent. Práve o to po rozpade Podolákovho FC VSS išlo v prvom rade. A ktovie, možno v novom VSS jedného dňa vyrastú nástupcovia Ondreja Dudu či Nemanju Matića.

Najnovšie z klubu: FC KOŠICE

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 3. liga Východ

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk