ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Senica s ďalšou posilou, tentoraz až z Izraela
zdroj: fksenica.eu

Senica s ďalšou posilou, tentoraz až z Izraela

Len pár hodín po prvom víťazstve v sezóne, keď futbalisti Senice šokujúco zdolali úradujúceho majstra zo Žiliny 4:1, oznámilo vedenie klub zo Záhoria získanie ďalšej posily. Defenzívu mužstva vystuží izraelský legionár Amir Ben Shimon.

Dvadsaťtriročný ľavý obranca bol doteraz kmeňovým hráčom FC Ashdod, v minulej sezóne hosťoval v izraelskom prvoligovom klube Hapoel Ashkelon. V Senici trénuje už týždeň. K prestupu mu dopomohol bývalý brankár Nitry Martin Peško, ktorý v minulosti pôsobil v Izraeli. 

„Už na konci sezóny bolo zrejmé, že Amirovi bude robiť materský klub problémy. To sa aj potvrdilo a on nakoniec zostal bez angažmán. Ja som sa cez Vlada Včelku, ktorý v Senici pôsobí ako mládežnícky tréner, skontaktoval s Lacom Hudecom a po dlhšej komunikácii prišiel Ben Shimon do Senice,“ prezradil pre fksenica.eu Peško.

Ben Shimon prichádza na Slovensko s veľkými ambíciami. „Čo sa týka podmienok klubu a celkového zabezpečenia, som veľmi spokojný. Všetko je tak ako má byť. Teraz záleží, aby som čo najskôr spoznal spoluhráčov a dokázal naskočiť do kolektívu, Chcem Senici pomôcť. V prvom rade mužstvu, ale samozrejme, aj sebe. Ak budem hrať dobre, bude to prospešné pre všetkých. Úplne ideálne by bolo, keby sa Senici podarilo zachrániť v lige a ja som bol stabilným členom základnej jedenástky," dodala najčerstvejšia akvizícia FK Senica.

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk