ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Slovenský futbal zasiahol smútok, Dionatan Teixeira nečakane zomrel
zdroj: TASR

Slovenský futbal zasiahol smútok, Dionatan Teixeira nečakane zomrel

Bývalý mládežnícky slovenský reprezentant a od leta voľný hráč Dionatan Teixeira v nedeľu 5. novembra skonal v rodnom meste Londrina v Brazílii na zástavu srdca. Mal iba 25 rokov.

Na Slovensko prišiel ako šestnásťročný s cieľom stať sa veľkým futbalistom. Vyrastal v Košiciach, chvíľu hosťoval v bratislavskom Slovane a na seniorský futbal si zvykal v klube Baník Ružiná. Naplno zahviezdil v Dukle Banská Bystrica, kde pôsobil rok a pol od jari 2013. Počas tohto obdobia si šesťkrát na seba obliekol aj dres slovenskej reprezentácie do 21 rokov. Nasledoval veľkolepý prestup do klubu účastníka anglickej Premier League Stoke City, kde sa však aj vinou zranení nepresadil, pol roka hosťoval v treťoligovom tíme Fleetwood Town.

V zime 2017 posilnil moldavský klub Sheriff Tiraspol, od leta bol voľným hráčom a čas trávil v rodnej Brazílii, kde v uplynulých hodinách skonal na infarkt. „Pred niekoľkými hodinami zomrel dobrý muž a excelentný futbalista, bývalý hráč FC Sheriff, Dionatan Teixeira. Brazílsky obranca mal len 25 rokov. Celý náš klub je šokovaný touto správou. Vyjadrujeme úprimnú sústrasť príbuzným a priateľom Dionatana,“ reagoval na svojej webstránke jeho posledný zamestnávateľ.

Redakcia ProFutbal.sk vyjadruje úprimnú sústrasť celej rodine, priateľom, blízkym a bývalým spoluhráčom. Odpočívaj v pokoji, Dio!

Najnovšie z kategórie: U21

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk