ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Fabuľa zatiaľ spokojný, verí si aj na Trnavu: Hráči na to majú, musíme tvrdo pracovať
zdroj: Vladimír Chramazda

Fabuľa zatiaľ spokojný, verí si aj na Trnavu: Hráči na to majú, musíme tvrdo pracovať

Púť Podbrezovej v Slovnaft Cup-e sa skončila na štíte Žiliny. "Železiari" pod Dubňom prehrali rozdielom triedy 0:3. Tréner Marek Fabuľa napriek tomu hľadal vo výkone svojich zverencov pozitíva. Vyhlásil, že je spokojný, pretože hráči ukázali, že majú kvalitu na to, aby sa postupnými krokmi posúvali vpred.

Žilina o svojom postupe do štvrťfinále rozhodla prakticky už v prvom polčase, keď sa presadili Hancko a Lačný. Podbrezová síce po zmene strán zlepšila svoj výkon, no gól nestrelila. Naopak, na konečných 3:0 upravil krásnou delovkou Kaša. "Som spokojný s týmto zápasom. Ukázalo sa, že obe mužstvá sa nachádzajú úplne v odlišných fázach. Chceli sme zabojovať o postup, no musíme športovo priznať, že na druhej strane bola iná kvalita. My sme sa do Žiliny neprišli rovnať, chceli sme si niečo vyskúšať, dostať do hry myšlienku. Druhý polčas bol z našej strany lepší, pomohli nám striedania, hra sa usmernila, bola kompaktnejšia. Dostali sme sa do dobrých šancí, čo sa v Žiline podarí málokomu. To, že samotná realizácia, resp. riešenie bolo nešťastné a neviedlo ku zakončeniu či ku gólu, to je druhá vec. Je to na dlhšiu debatu a hlavne na tréningový proces, kde si musíme tieto veci vysvetliť. Tento zápas nám ukázal veľmi veľa. Opakujem, napriek prehre som spokojný. Niektorí hráči ukázali, že na to majú, len s nimi treba ďalej trpezlivo pracovať," nečakane pozitívne zhodnotil prehru o tri góly kormidelník Podbrezovej, ktorý na lavičku tímu z Horehronia nedávno zasadol po druhýkrát.

Podbrezová
Výsledkovo sa zatiaľ Podbrezovej v tejto sezóne nedarí, no Marek Fabuľa je presvedčený, že situácia sa postupne zlepší (foto: Vladimír Chramazda)

Šancu v A-tíme znovu dostali aj tínedžeri. Devätnásťroční Viktor Jedinák a Samuel Kuc i osemnásťročný Dávid Haščák naznačili potenciál. "Chlapci ukázali, že vedia hrať, no potrebujú si zvyknúť na to, že lopta je rýchlejšia, súper silnejší. V tom im pomôžu jedine zápasy. Mládežnícky futbal ich na to môže pripraviť, môžu sa o tom rozprávať, no ďalej ich posunú len samotné zápasy. Sú to perspektívni chlapci, samozrejme, budeme ku nim hľadať ďalších. A tí, ktorí sú v mužstve dlhodobo, budú musieť zamakať ešte viac, aby im dokázali pomôcť v ich futbalovom raste," vysvetľuje Fabuľa.

Minuloročné prekvapenie Fortuna ligy sa v aktuálnej sezóne trápi. Podbrezová má na konte len desať bodov. Ak sa ešte chce v druhej polovici základnej časti pobiť o umiestnenie v hornej šestke, musí začať pravidelne vyhrávať. Nebude to však mať jednoduché, veď už v sobotu pocestujú "železiari" na pôdu prvej Trnavy. "Do zápasu pôjdeme s tým, že urobíme všetko pre to, aby sme to súperovi čo najviac znepríjemnili. Na to ale musíme premieňať šance, ktoré si vypracujeme. Ten moment prekvapenia, riešenie vo finálnej fáze musí byť bystrejšie a rýchlejšie. Dúfajme, že sa nám to v Trnave podarí a zabodujeme," zaželal si na záver 42-ročný rodák z Prešova.

Najnovšie z klubu: Podbrezová

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk