ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Senica a Trenčín poslúžili ako výstraha, Huk: Mohli sme veľa stratiť, máločo získať
zdroj: jäzva

Senica a Trenčín poslúžili ako výstraha, Huk: Mohli sme veľa stratiť, máločo získať

Nič nenechali na náhodu. Hoci sa v osemfinále Slovnaft Cup-u postavil futbalistom Dunajskej Stredy do cesty štvrtoligista z Medzeva, vo forme hrajúci fortunaligista nastúpil v plnej sile. Na zápas dokonca pricestoval o deň skôr. To všetko z dôvodu, že Medzev v predošlých dvoch kolách vystavil stopku Senici i Trenčínu a razom získal väčší kredit.

Medzev síce ustál kritickú úvodnú polhodinu, no po nej inkasoval dva zlepené góly, ktorých autorom bol kapitán DAC-u Marin Ljubičić. V tom momente štadión na pár minút stíchol, fanúšikovia z malého mestečka si uvedomili, že tretia senzácia sa neudeje. "Súperovi gratulujeme, dotiahol to až do osemfinále, čo je skvelý výsledok. Dnes to bol futbalový sviatok. Vedeli sme, že to nebude ľahký zápas, také v pohároch nie sú. Medzev vyradil Senicu i Trenčín, my sme niečo podobné nechceli dopustiť. Rozhodnúť sme chceli už v prvom polčase. Ten sme vyhrali 2:0, po zmene strán sme pridali ešte ďalšie tri góly. V závere sme už trochu šetrili sily, keďže v sobotu nás čaká náročný ligový duel proti Trenčínu," povedal pre ProFutbal.sk Ljubičić.

Marin Ljubičić
Marin Ljubičić dvoma gólmi nasmeroval svoj tím do štvrťfinále Slovnaft Cup-u (foto: jäzva)

Chorvátsky defenzívny stredopoliar priznal, že v kabíne spoluhráčov varoval pred prípadným podcenením súpera. Nič podobné sa ale na trávniku nestalo. Práve naopak, Dunajská Streda do bodky plnila taktické pokyny trénera Rossiho, hrala koncentrovane a od prvej minúty išla za postupom do štvrťfinále. "Na každý zápas sa pripravujeme rovnako, vždy do toho ideme na sto percent, či proti nám stojí súper z prvej, druhej, tretej, štvrtej či piatej ligy. Ako kapitán musím v šatni chalanov vyburcovať, je to moja úloha," uvedomuje si 186 centimetrov vysoký záložník.

zdroj: youtube.com/FC DAC 1904

"Aj kvôli tomu, že Medzev vyradil Senicu a Trenčín, sme sa na tento súboj pripravovali ešte svedomitejšie. Nebolo to ľahké, do tridsiatej minúty sme neskórovali, navyše, ihrisko bolo trochu hrboľatejšie. Našťastie sme si potom pomohli štandardkou a trochu sa to rozsypalo. Hneď na to sme dali druhý gól, čo bol pre domácich klinec do rakvy. Napriek tomu stále bojovali. Musím dať pred nimi klobúk dolu, lebo v takýchto podmienkach poraziť dvoch fortunaligistov, to je fakt malý zázrak," pridal svoj názor stopér DAC-u Tomáš Huk, ktorý je rád, že jeho tím nevyhorel tak ako dvaja rivali z ligy: "My v takýchto zápasoch môžeme veľa stratiť, no máločo získať. Malo by to tak byť, že sa na ihrisku prejaví rozdiel medzi prvou a treťou, či štvrtou ligou. My sme dnes ukázali kvalitu, hoci to nebol jednoduchý zápas."

Tomáš Huk
Tomáš Huk priznal, že Dunajská Streda sa na štvrtoligového outsidera pripravovala svedomito (foto: jäzva)

Už v sobotu si žlto-modrí v lige zmerajú sily práve s Trenčínom, teda s tímom, ktorý svoju pohárovú púť ukončil na štíte Medzeva. "Zápas Trenčína s Medzevom nie je žiadnym merítkom. To, že Trenčín prehral v pohári automaticky neznamená, že ho v lige zdoláme. V posledných týždňoch sa dostali do formy. Ale to aj my. Máme svoje ciele, chceme ísť v tabuľke čo najvyššie. Musíme sa zodpovedne pripraviť, verím, že to zvládneme," zaželal si na záver 22-ročný odchovanec košického futbalu.

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk