ProFutbal.sk ProFutbal.sk

El Maestro: Trnava je ako Schalke či Liverpool, majstrom nebude. Titul získa Slovan
zdroj: Tomáš Ormandy

El Maestro: Trnava je ako Schalke či Liverpool, majstrom nebude. Titul získa Slovan

Lídrom budú iba dočasne. Myslí si to tréner aktuálne vedúceho tímu tabuľky Fortuna ligy Nestor El Maestro. Spartak Trnava má pritom už po dvanástich kolách päťbodový náskok pred druhým Slovanom, o jeden viac na ňu stráca tretia Dunajská Streda.

Do Trnavy prišiel v lete ako náhrada za ikonu Miroslava Karhana. V klube minulú sezónu nefungovali veci na sto percent, chýbali výplaty a sám extréner spomínal veľa nedostatkov. Po prvý raz za ostatné štyri ročníky sa Trnava nekvalifikovala do pohárovej Európy, kde si slovenské mužstvá začal všímať aj terajší tréner Spartaka. „Žijem v Rakúsku a veľa zápasov hrali rakúske tímy proti slovenským v Európskej lige, Admira proti Myjave, Austria proti Spartaku či Trenčín s Rapidom,“ povedal Nestor El Maestro pre denník Pravda, ktorý po skontaktovaní sa s Trnavou začal viac sledovať aj ligové duely. O tom, že bude po dvanástich kolách aktuálneho ročníka na čele tabuľky ani nesníval. „Tento štart je pre každého veľkým prekvapením. Pre mňa tiež. Dúfal som, že úspešne vstúpime do sezóny, ale čo sme doteraz dokázali, je oveľa viac, ako sme čakali,“ priznáva.

Nový tréner a hráči priniesli do Trnavy nový vietor, z ktorého zatiaľ ťaží celé mužstvo. Aj sám El Maestro uznáva, že pri napätej atmosfére, v ktorej pracoval realizačný tím v priebehu minulého roka, by sa mu podobný výsledok tvoril len ťažko. „Existuje veľa vecí, ktoré musia prísť, aby ste mali takú úžasnú sériu. Začína sa to od súdržnosti tímu. Myslím si, že bez dobrej atmosféry v klube a v šatni nemôžete dosiahnuť nič. Zvyšok je najmä o individuálnych výkonoch hráčov, ktorí boli doteraz fantastickí,“ prezentoval svoj názor rodák z Belehradu, ktorý veľmi veľa času obetuje príprave mužstva a videoanalýzam vlastného tímu i súperov. Svojim zverencom stopercentne verí, zotrváva však pri svojich predsezónnych vyjadreniach, podľa ktorých je zisk titulu pre Spartak Trnava utópiou.

„Trnava nie je v unikátnej pozícii, ako bývajú veľké kluby. Zafixujete si, že by mala byť majstrom, ale nikdy nie je. Fanúšikovia Schalke sú posadnutí víťazstvom v Bundeslige, fanúšikovia Liverpoolu víťazstvom v Premier League a neviem koľko rokov sa im to nepodarilo. Táto eufória je vo všetkých prípadoch normálna. Schalke nevyhrá Bundesligu, Liverpool Premier League a Spartak Fortuna ligu. Dôvod je veľmi jednoduchý. Každý rok je tu tím, ktorý je zvyčajne lepší ako všetky ostatné,“ tvrdí najmladší kouč našej súťaže. Podľa mňa Slovan získa v tejto sezóne titul, som si tým istý. Za ním je Žilina a Trenčín, ktorí vybojovali titul nedávno a sú veľmi silní. Dunajská Streda túto sezónu veľa investovala, má skúseného trénera. Môže byť čiernym koňom tohto ročníka. My sme na úrovni Ružomberka, ktorý v minulej sezóne bojoval o pohárové priečky.

Hoci Trnava čaká na zisk majstrovského titulu už dlhých 44 rokov, vynikajúci štart krotí El Maestro svojimi pevnými vyjadreniami. „Je veľmi pozitívne, že všetci v Spartaku sme od úvodu realisti. Povedal som už na začiatku sezóny, že bojovať o titul je utópia. Nič na tom nemenia doterajšie výsledky,“ tvrdí v rozhovore pre denník Pravda a za cieľ stavia vopred prezentovanú prvú šestku, čiže majstrovskú skupinu. Tú síce podľa aktuálneho zisku ešte Trnavčania úplne istú nemajú, nakoľko desať kôl pred koncom základnej časti majú náskok pred siedmym Trenčínom „len“ dvanásť bodov, vzhľadom na hru mužstva a aktuálnu formu El Maestrovej družiny by im už zaiste nič ujsť nemalo. Ako však upozorňuje 34-ročný kouč, špecifikom slovenskej ligy je jej obrovská vyrovnanosť. „Nemám rád, keď napríklad v chorvátskej lige viete už pred sezónou, že Dynamo Záhreb alebo Rijeka preskočia malé tímy, nezrodí sa prekvapenie. Na Slovensku viete o favoritoch, ale rodia sa prekvapenia, čo je pre futbal vždy dobré,“ zamyslel sa.

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk