ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Medzevskí mohykáni vyzvú tretieho prvoligistu, Jurko: Spájame futbalové srdcia
zdroj: jäzva

Medzevskí mohykáni vyzvú tretieho prvoligistu, Jurko: Spájame futbalové srdcia

Obliekal si na seba dresy 1. FC Košice, Slovana Bratislava, Interu Bratislava i Dunajskej Stredy. Práve s DAC si v stredu zmeria sily. Už ako amatér, v drese štvrtoligového Spartaka Medzev. Podarí sa medzevským mohykánom na čele s 34-ročným útočníkom Romanom Jurkom ďalší futbalový zázrak? Na ich štíte už ukončili svoje pôsobenie v národnom pohári futbalisti Senice a Trenčína. "Žlto-modrí" sa musia mať na pozore.

V stredu zažije Medzev ďalší futbalový sviatok. Aké pocity vo vás vládnu deň pred veľkým zápasom proti Dunajskej Strede
Roman Jurko: "Ak mám byť úprimný pre nás je prioritou ligová súťaž. Cez víkend sme vyhrali vo Veľkých Kapušanoch 2:0, udržali sme sa na čele IV. ligy Juh, čo je pre nás dôležité. Užívame si to, bavíme sa. Teraz sa už tešíme na Dunajskú Stredu. Sme plní očakávania."

Jeden gól do siete Veľkých Kapušian ste strelili aj vy. Nechceli ste sa radšej šetriť na stredu?
"To určite nie. My sa na zápas tešíme. Základný rozdiel je, že my nie sme profíci. Profík musí, my môžeme. O to je to pre nás lepšie. My nie sme pod psychickým tlakom."

Dunajská Streda cez víkend vyhrala v Podbrezovej. Sledujete bližšie zápasy DAC-u?
"Ja osobne áno, predovšetkým od momentu, keď nám žreb pridelil Dunajskú Stredu. Ale aj ostatní chalani, na čele s trénerom, sledovali zápas DAC. No žeby sme to rozoberali nejako do detailov, to určite nie. Skôr sa tešíme na to, že príde plný dom, príde k nám Dunajská Streda, klub s obrovskou tradíciou a históriou. Už len to je pre nás lákadlo a motivácia, aby sme si schuti zahrali a predviedli sa divákom."

Medzev radosť
V Medzeve padla Senica i Trenčín. Dočkáme sa tretej senzácie? (foto: jäzva)

Takže videorozbor súpera nehrozí...
"Určite nie. Opakujem sa, ale my si to chceme užiť. Kto by pred pár mesiacmi povedal, že Medzev vyradí Senicu i Trenčín? Nakoniec k nám príde aj tretí prvoligista. Je to niečo úžasné, je to rarita. Málokde vo svete sa stane, že by tím zo štvrtej ligy vyradil v jednom ročníku pohára hneď dvoch prvoligistov. Teraz k nám príde ďalší. Kto by sa netešil?"

Poznáte sa osobne s niektorými hráčmi z aktuálneho kádra Dunajskej Stredy?
"Poznám sa s Košičanmi Hukom a Pačindom. V realizačnom tíme je zasa Braňo Fodrek, s ktorým som hrával v Slovane. Osobne sa na zápas veľmi teším. Už len preto, že tými dvoma výsledkami proti Senici a Trenčínu sme dosiahli niečo nádherné. Obrovský úspech. Spojili sme futbalové srdcia nielen v košickom kraji, ale na celom Slovensku. Toľko pozitívnej energie, toľko futbalovej súdržnosti som ako profík nikdy nezažil. Podarilo sa mi to až ako amatérovi. Je to krásne, je to fantastické. Verím, že nesklameme divákov a bez ohľadu na výsledok ich potešíme."

Môže sa zrodiť tretia medzevská senzácia?
"Ako sa hovorí, lopta je guľatá. Musíme pokorne stáť na zemi, nesnívať. Nemôžeme si myslieť, že budeme porážať prvoligistov každý deň. To určite nie. Vnímame tento zápas inak, či už kabína, tréner i prezident klubu. Chceme si to jednoducho užiť. Je to futbalový sviatok, pre niektorých vrchol kariéry. Pre mňa taktiež akási derniéra. V živote by mi nenapadlo, že ako amatér môžem dosiahnuť takýto megaúspech. O to je to pre mňa cennejšie."

Medzev radosť
Roman Jurko v minulosti v Dunajskej Strede hosťoval. Okorení to svojmu bývalému klubu nejakým gólom? (foto: jäzva)
V Dunajskej Strede ste hosťovali na jeseň 2005 z bratislavského Slovana. Ako si na klub spomínate?
"Veľmi sa mi tam strelecky nedarilo, ale keď som odchádzal, fanúšikovia stáli za mnou. Podporovali ma, dostal som na pamiatku vlajku. Na Dunajskú Stredu spomínam rád. Zvlášť na tých úžasných, ba priam až fanatických fanúšikov, ktorí vedeli vytvoriť doslova pekelnú atmosféru na štadióne."

Čo v prípade, že v Medzeve padne aj tretí fortunaligista?
"Na to vôbec nemyslíme. Ako som už povedal, ideme si to užiť. Je fakt niečo úžasné mať v Medzeve tretieho prvoligistu. Hlavným cieľom je potešiť divákov, aby si v stredu popoludní vychutnali krásne futbalové divadlo."

Najnovšie z kategórie: Rozhovory

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk