ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Netradičná pozvánka do bolívijskej repre. Za všetko môže Football Manager!
zdroj: Facebook/Ruben Aguilar

Netradičná pozvánka do bolívijskej repre. Za všetko môže Football Manager!

Bizarná pozvánka do reprezentácie. Bolívijská futbalová federácia oslovila pravého obrancu Montpellieru Rubena Aguilara so žiadosťou, či nechce reprezentovať Bolíviu. Rodák z francúzskeho Grenoblu zostal v šoku. Ako sa neskôr ukázalo, za nedorozumenie mohla obľúbená počítačová hra.

Aguilarovi sa v tejto sezóne v drese Montpellieru darí, čo nezostalo bez povšimnutia. Prv sa ale čudoval, prečo mu vo veľkej miere píšu predovšetkým zahraniční fanúšikovia, a to dokonca až z ďalej Bolívie. Neskôr sa všetko vysvetlilo...

"Bolívia ma kontaktovala," rozhovoril sa Aguilar pre Goal.com a ďalej priblížil netradičné pozvanie do národného tímu z Južnej Ameriky: "Je to niečo naozaj netradičné (smiech). Všetko to odštartovala počítačová hra Football Manager. V tejto hre som mal nastavené ako druhé občianstvo práve bolívijské. Za posledný rok sa mi po zápasoch často ozývali fanúšikovia z Bolívie. Po stretnutí s PSG to všetko vyvrcholilo. Správy sa zdvojnásobili."

Aby toho nebolo málo, v bolívijskej televízii sa v jednej z relácii o futbale objavila informácia, že Aguilar môže reprezentovať túto krajinu. "Musel som uverejniť oficiálne stanovisko, v ktorom som vysvetlil, že som nikdy nebol Bolívijčan. Moja matka je z Francúzska a otec zo Španielska. Nemám dvojité občianstvo, hoci som o tom v minulosti uvažoval. Dôvodom ale boli rodinné vzťahy, nie prípadná pozvánka zo španielskej repre. Samozrejme, keď sa vám darí, myslíte aj na túto možnosť," dodal pre Goal.com 24-ročný pravý bek.

Bolívia radosť
Reprezentanti Bolívie skončili vo svojej kvalifikačnej skupine na predposlednej priečke. Na MS 2018 si tak nezahrajú (foto: TASR/AP)

Okamžite po oficiálnom vyhlásení Aguilara sa všetkým fanúšikom i samotnému hráčovi za chybu ospravedlnil supervízor databázy Football Manager pre Bolíviu Daniel Dionisi, ktorý tiež dodal, že Aguilarove osobné údaje budú v najnovšej verzii hry upravené (nový Football Manager 2018 je v predaji od 10. novembra).

Ako je známe, Bolívia sa neprebojovala na majstrovstvá sveta 2018 do Ruska. V kvalifikačnej skupine skončila na predposlednom deviatom mieste, v osemnástich dueloch nazbierala štrnásť bodov. Menej sa darilo už iba Venezuele. Paradoxom ale je, že Bolívia dokázala v kvalifikácii na domácej plde zdolať Čile, Argentínu či Paraguaj. Jeden bod za remízu 0:0 dokonca uchmatla aj neohrozenej Brazílii.

zdroj: Ešte v septembri uverejnil Ruben Aguilar na svojom Facebooku oficiálne vyjadrenie, v ktorom potvrdil, že nemá bolívijské občianstvo (zdroj: Facebook/Ruben Aguilar)

Najnovšie z klubu: Bolívia

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia - Ostatné

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk