V top zostave tretina Spartaka, zaujali brankári najrôznejších generácií
zdroj: profutbal.sk

Víkend po reprezentačnej pauze opäť uplynul ako voda a redakcia ProFutbal.sk v pondelok tradične sumarizuje a rekapituluje tie najzaujímavejšie situácie a okamihy. Pozrime sa na to, čo prinieslo 12. kolo, čo zaujalo najviac a kto na seba najväčšmi upozornil.

MOMENT KOLA: Brankársky súboj pod Čebraťom. V zápase Ružomberka a Zlatých Moraviec sa stretli brankári, medzi ktorými je vekový rozdiel až neuveriteľných 9 439 dní (skoro 26 rokov). Keďže jednotka Ruže Macík pauzoval pre chronické problémy chrbta, premiéru absolvoval mladík, ktorý len v lete oslávil svoje sedemnástiny – Ivan Krajčírik. Protivníka mu robil Pavel Kováč, ktorý v lete oslavoval 43. narodeniny. Obaja pustili napokon za chrbát po jednej lopte.

POSTAVA KOLA: Sergij Kovalec. Nový tréner Prešova si zaspomínal na obdobie päť rokov dozadu a opäť prišiel východoslovenský tím ťahať z biedy. Hoci jeho mužstvo nepredviedlo ani zďaleka oslnivý výkon, donútil favorita z Pasienkov dvakrát otáčať nepriaznivý stav. A zvládol to, narozdiel od svojho predchodcu, aj bez zraneného Rolanda Černáka. Podarí sa ukrajinskému taktikovi vyškriabať Tatran zo spodných priečok ligovej tabuľky?

SKLAMANIE KOLA: Ofenzívnosť na Horehroní. Zo zápasu medzi Podbrezovou a Dunajskou Stredou mohol mať radosť jedine fanklub defenzívneho futbalu. Hoci padli až dva góly, treba uznať, že Huk ani nevedel, ako dostal loptu do brány a Ljubičič, ten už vôbec nie. Pačinda, Čmelík a Divkovič pohrdli aj poloprázdnou bránou a strely domácich? Tie občas aj bez teču leteli v opačnom smere ako bola brána Patrika Maceja...

Highlighty: Podbrezová - Dunajská Streda

zdroj: huste.tv

HLÁŠKA KOLA: „Bolo to asi prvýkrát, čo som takto kričal, pretože s takýmto prílišným rešpektom som ešte našich hráčov hrať nevidel. My sa nemáme čoho báť. Dnes sme neboli horší,“ hovoril o prehre s lídrom tabuľky (0:3) tréner Zemplínčanov Anton Šoltis, ktorého hlas v polčasovej prestávke bol počuť až na chodbu michalovského štadióna.

ZOSTAVA KOLA: Do ideálnej jedenástky prvého odvetného kola základnej časti Fortuna ligy dostalo svojich zástupcov až šesť účastníkov najvyššej súťaže. Po jednom hráčovi majú slovanisti, vionisti i Ružomberčania, dvojicu Trenčania a Žilinčania. Futbalisti trnavského Spartaka tvoria až tretinu zostavy. V tradičnom porovnaní Slováci vs. legionári opäť vyhrali zahraniční futbalisti (6 : 5).

Po tom, ako zaujal súboj sedemnásťročného brankára so 43-ročným tu máme ďalšie meno medzi tromi žrďami, ktoré dokázalo svoju kvalitu. Tridsaťtriročný Volešák chytil proti Nitre minimálne tri góly a stal sa deviatym brankárom, ktorý sa počas aktuálneho ročníka dostal do našej top zostavy kola. Pred ním operuje bojovník Maslo, aktívny Šulek s gólom, asistenciou i štichmi na obočí a gólový Čonka, ktorému asistoval vo forme hrajúci Čanturišvili. V strede poľa treba vyzdvihnúť prínos Diaza i tradične dobrého Pehlivana, takisto už aktuálne šesťgólového Gešnábela. Útočný trojzáprah tvorí dvojgólový slovanista Mareš, dvojgólový trenčiansky zakončovateľ Janga a trnavský útočník Egho s dvomi asistenciami.