ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Športový riaditeľ RB Lipsko Rangnick: Takmer sme angažovali Mbappého
zdroj: TASR/AP

Športový riaditeľ RB Lipsko Rangnick: Takmer sme angažovali Mbappého

Športový riaditeľ klubu RB Lipsko Ralf Rangnick povedal, že klub takmer angažoval francúzsku superhviezdu Kyliana Mbappého, keď mal 16 rokov a bol ešte pomerne neznámy hráč.

Pre nemecký denník Bild sa Rangnick vyjadril takto: "Takmer sme ho podpísali. Naším problémom bolo, že sme sa rozlúčili s trénerom Alexandrom Zornigerom. V tom čase sme nevedeli, kto bude naším koučom a ako budú veci pokračovať."

"Mbappého otec mi povedal, že ak budem trénerom ja, okamžite mi zverí chlapca. Vtedy - vo februári roku 2015 - som ho však o tom nemohol uistiť," vravel Rangnick, ktorý prevzal trénerskú funkciu v klube 29. mája 2015.

Nakoniec hráč zostal v Monaku, kde v prvom tíme debutoval koncom roka 2015. Dnes je druhým najdrahším hráčom sveta po tom, ako z AS Monako prišiel v lete tohto roku do Paríža St. Germain za 180 miliónov eur na hosťovanie s opciou na prestup.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov SITA je bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA porušením autorského zákona.”

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Leipzig

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk