ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Stoch: S Kozákom sme si od začiatku nesadli, je to uzavretá kapitola
zdroj: TASR

Stoch: S Kozákom sme si od začiatku nesadli, je to uzavretá kapitola

Návrat krídelníka Miroslava Stocha do slovenskej reprezentácie je pod trénerom Jánom Kozákom vylúčený. Futbalista to priznal vo štvrtkovom rozhovore pre český portál Aktualne.cz.

Dvadsaťsedemročný futbalista začínal s futbalom v Nitre a anglickej Chelsea, neskôr na seniorskej úrovni hosťoval v holandskom Twente Enschede a následne bol sedem rokov hráčom Fenerbahce Istanbul. Odtiaľ zažil tri hosťovania v gréckom PAOK Solún, v klube Al Ain v Spojených arabských emirátoch a tureckom Bursaspore. V lete prestúpil do českej Slavie Praha a po dvoch mesiacoch už má na konte desať štartov, ale aj pokutu od disciplinárnej komisie.

@slaviapraha ⚽️🔴⚪️ #spolujsmesilnejsi

Príspevok, ktorý zdieľa Miroslav Miňo Stoch (@minostoch99),

V zostave zošívaných patrí medzi najlepších hráčov a opäť sa dostáva do hernej pohody. Futbalista s kontroverznou minulosťou sa v susednej krajine uchytil výborne a nebyť prešľapu po pohárovom dueli s Třincom, kedy mu v rámci ďakovačky nadiktovali fanúšikovia starý text s pokrikom „smrť Sparte“, bol by jeho angažmán bez chybičky. Sám klub však uznal, že slovenský futbalista je v tomto prípade nevinne a pokutu 40-tisíc českých korún (cca. 1 500 eur) zaplatil zaňho.

„Strašne si toho vážim. Po incidente sme sa s vedením rozprávali a vysvetlil som im, že som nevedel, čo sa na mňa chystá,“ rozprával Miroslav Stoch v rozhovore pre portál Aktuálně.cz. „Očakával som nejaký trest, len som dúfal, že to nebude stop na niekoľko zápasov. S finančnou pokutou som počítal. Klub mi síce vyjadril podporu, zaplatí to za mňa, ale aj keby sa to nestalo, nesťažoval by som sa. Je to primeraný trest za to, čo sa stalo.“

Great lunch with my mates 😊👌🏻🇸🇰 Nice picture by yenge @baraskrtel 😂

Príspevok, ktorý zdieľa Miroslav Miňo Stoch (@minostoch99),

Nálepka problémového hráča sa s Miňom, ako Stocha volajú, tiahne už dlhé obdobie. Na rováši má totiž veľa prešľapov, ktoré s obľubou rozoberali bulvárne médiá. Aj preto sa naňho nalepili rôzne negatívne prívlastky. „Keď som prichádzal do Slavie, počul som nejaké reči, že som rozbíjač kabíny. Vôbec nechápem, kde také informácie ľudia zobrali. Partia v Slavii je úplne fantastická. Cítim sa ako doma,“ hovorí Stoch, ktorému je clivo aj za partiou v reprezentácii. „Chalanov, samozrejme, sledujem. Mrzí ma, že im to nevyšlo. Majú výborné mužstvu a aj partia je super.“

Rodák z Nitry však už do reprezentácie nepatrí. Jeho koncu predchádzalo vulgárne napadnutie trénera Kozáka pri návrate z vlaňajšieho Eura. „Veľa vecí sa o mne napísalo a veľa z nich bolo nepravdivých. Nechcel by som ich teraz konkrétne rozoberať,“ reagoval Stoch a na adresu prípadného rozhovoru s reprezentačným trénerom a urovnaniu vzťahov rázne odpovedal: S pánom Kozákom je to uzavretá kapitola. Od začiatku sme si nesadli. Potom to vyvrcholilo tak, ako to vyvrcholilo. To však neznamená, že by som reprezentovať nechcel, vždy som za Slovensko hral rád. Možno sa do národného tímu raz vrátim, možno nie,“ zakončil pre Aktuálně.cz 55-násobný reprezentant.

Najnovšie z kategórie: A-Mužstvo

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk