ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Sága Coutinho nekončí. Barcelona sa topí v peniazoch, v januári hodlá utrácať
zdroj: TASR/AP

Sága Coutinho nekončí. Barcelona sa topí v peniazoch, v januári hodlá utrácať

Hoci avizovaný prestup sa v lete neuskutočnil, vedenie FC Barcelona urobí všetko pre to, aby brazílsky reprezentant v službách FC Liverpool Philippe Coutinho zamieril do metropoly Katalánska počas januárového transferového obdobia. Španielsky gigant si uvedomuje, že to nebude lacná záležitosť.

"The Reds" v lete zmietli zo stola niekoľko lukratívnych ponúk. Riaditeľ Barcelony Albert Soler prezradil, že za svoju hviezdu žiadal anglický klub až 200 miliónov eur, čo sa už druhej strane zdalo byť prehnané. Situácia sa tak upokojila a Coutinho vyhlásil, že nateraz zostáva v Liverpoole. Nemusí to však platiť dlho, Barca totiž v zime hodlá nakupovať.

"Sme pripravení kúpiť Coutinha v zimnom prestupovom období. V hre sú ale aj iní hráči, podľa potrieb realizačného tímu. Samozrejme, nemôžeme iba nakupovať. Ak prídu posily, niekto bude musieť aj odísť," prezradil na tlačovej konferencii generálny riaditeľ klubu Óscar Grau a ďalej dodal: "Nemyslite si, že po prestupe Neymara máme na konte 222 miliónov. Po zdanení z toho bolo "iba" 188 miliónov, priamy prínos pre klubovú kasu činil 144 miliónov eur."

Philippe Coutinho
Zamieri Philippe Coutinho v zime do Barcelony? (foto: TASR/AP)

Barcelona je momentálne v balíku, preto môžeme očakávať, že Liverpool dostane ďalšie lukratívne ponuky. "Momentálne máme čísla, ktoré sú najvyššie spomedzi všetkých klubov na svete. A to mám na mysli aj NBA či NFL. Sme na dobrej ceste, aby sme splnili náš cieľ do roku 2021," doplnil Grau. Ako klub uviedol, v aktuálnom ročníku bude mať príjmy v rekordnej výške 897 miliónov eur, čo je o približne 190 miliónov viac ako pred rokom. V roku 2021 plánuje Barcelona prekročiť hranicu 1 miliardy eur.

Coutinho odohral v tejto sezóne šesť zápasov vo všetkých súťažiach, z toho tri v Premier League. V lige strelil dva góly. "The Reds" nevyšiel vstup do nového ročníka ideálne. Zverenci trénera Kloppa okupujú po siedmich kolách až siedmu priečku v tabuľke, na konte majú 12 bodov za 3 víťazstvá, 3 remízy a 1 prehru. Po reprezentačnej prestávke privítajú v sobotu 14. októbra na domácej pôde zatiaľ neporazený Manchester United.

Zdroj: goal.com

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Barcelona

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk