ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Kovalca čaká osem dôležitých zápasov. Dotiahne Prešov do top šestky?
zdroj: Jaroslav Suchár/SOHE Press Media

Kovalca čaká osem dôležitých zápasov. Dotiahne Prešov do top šestky?

Vrátil sa na známe miesto. Ukrajinský kormidelník Sergij Kovalec sa po piatich rokoch opäť dohodol na spolupráci s Tatranom Prešov. Tentoraz sa však ocitol v omnoho náročnejšej situácii. Zatiaľ, čo v roku 2012 mal na prípravu mužstva celú zimnú prípravu, tentoraz naskočí do rozbehnutého vlaku. Jeho úloha je jasná. Dostať Šarišanov späť na správnu koľaj a pobiť sa o miesto v hornej šestke Fortuna ligy, čo by znamenalo, že na jar by Prešov bojoval v skupine o titul a vyhol by sa záchranárskym prácam.

Kovalec pred piatimi rokmi nahradil na lavičke Štefana Tarkoviča. Za pár mesiacov si získal kabínu, vedenie klubu i fanúšikov. O niečo podobné sa pokúsi i tentoraz. Jeho misia môže i nemusí mať dlhé trvanie. Záležať bude od nasledujúcich ôsmich zápasov. Druhá polovica jesennej časti totiž naznačí, ako sa bude vyvíjať sezóna Tatrana, i to, aká bude budúcnosť niekdajšieho stredopoliara Dynama Kyjev.

Všetci musia držať spolu

"Pred piatimi rokmi sa mi v Tatrane pracovalo veľmi dobre. Či už s mužstvom, ale aj s novinármi. Aj tentoraz som nastavený pozitívne. Je pred nami osem zápasov. Chcem, aby sme ich odohrali so srdcom," zneli prvé slová Kovalca na tlačovej konferencii, kde bol oficiálne predstavený ako nástupca Miroslava Janteka.

Sergij Kovalec
Sergij Kovalec má pred sebou osem dôležitých zápasov, ktoré rozhodnú o jeho budúcnosti (foto: TASR)

"Viem, že v poslednej dobe nebola atmosféra v kabíne dobrá. To je pochopiteľné. Je to tak vždy, že keď chýbajú góly a body. Dúfam, že sa mi spolu s mojimi kolegami podarí mužstvo opäť naštartovať. Budem sa s hráčmi rozprávať. Chcem, aby sme hrali ako jeden tím, aby sme spolu útočili i bránili," vysvetlil 49-ročný kouč, ktorý má za úlohu dostať Tatran v tabuľke na čo najvyššie priečky: "Pán Remeta mi zavolal a poprosil ma o pomoc. Dohodli sme sa na spolupráci na najbližších osem zápasov. Ak nám to vyjde, budeme pokračovať ďalej. Viem, že mám k dispozícii veľmi mladý káder, navyše Prešov hráva svoje domáce zápasy v Poprade, čo nie je ideálne z pohľadu fanúšikov. No aj touto cestou chcem priaznivcov poprosiť, aby držali s nami. Len ak budeme myslieť pozitívne a budeme držať spolu, dostavia sa aj výsledky a body nám budú pribúdať."

Skúška ohňom čaká na Kovalca už v sobotu, kedy sa jeho tím predstaví na Pasienkoch proti favorizovanému Slovanu Bratislava. "Slovan má dobré mužstvo, hráčov, trénerov. Chcem, aby mali chlapci hlavy hore, hrali odvážne a bojovali. Samozrejme, máme málo času na tréning a prípravu, no verím, že do zápasu dáme všetko a podáme dobrý výkon," zaželal si bývalý tréner FC Ľvov, FK Trakai či ukrajinskej reprezentácie do 21 rokov.

Prichádza zahraničný brankár, ďalšie zmeny v zime

"Na jeseň nás čaká ešte osem kôl, ktoré chceme zvládnuť čo najlepšie. Majiteľ klubu pán Remeta stanovil určitý cieľ a my ho chceme splniť. A to aj napriek tomu, že máme za sebou menšie zaváhania. Pán Kovalec si pozrel naše zápasy. Keď sme to spoločne rozoberali, zistili sme, že veľa gólov dostávame po našich zbytočných chybách. V našom mužstve sú aj veľmi dobré veci, no často robíme chyby a nechávame hráčom súpera príliš veľa priestoru. Tieto veci potrebujeme čo najskôr odstrániť. Očakávame, že opäť začneme zbierať body, tak, ako sa nám to darilo v úvode sezóny," priblížil krátkodobé ciele Tatrana generálny manažér klubu Marek Trávniček.

Mickael Meira
Mickael Meira sa po pôsobení v Portugalsku pokúsi presadiť v drese Tatrana Prešov (foto: TASR)

Spolu s trénerom prichádza do metropoly Šariša i 23-ročný francúzsky brankár Mickaël Meira, niekdajší reprezentant Portugalska do 18 rokov. Rodák z Ajaccia v minulosti pôsobil v rezerve Sportingu Lisabon, v AEL Limassol, v Atlético Clube de Portugal či v Boaviste. "Prestupové okno je momentálne zatvorené, no dnes sa prvýkrát zúčastní tréningu mladý brankár Mickaël Meira, ktorý k nám prichádza z Portugalska. Samozrejme, ďalšie pohyby v kádri nastanú, ale až v zime," dodal na záver Trávniček.


“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Prešov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk