ProFutbal.sk ProFutbal.sk

GÓL ROKA: Giroud, mladá Venezuelčanka či brankár juhoafrického Baroka?
zdroj: fifa.com

GÓL ROKA: Giroud, mladá Venezuelčanka či brankár juhoafrického Baroka?

Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) spustila opäť po roku fanúšikovské hlasovanie o gól roka. Cenu Ferenca Puskása získa francúzsky útočník Olivier Giroud, mladá futbalistka z Venezuely Deyna Castellanos alebo juhoafrický brankár Oscarine Masuluke. Vyhlásenie výsledkov prebehne v Londýne na galavečeri FIFA 23. októbra, ktorého vrcholom bude udelenie Zlatej lopty pre najlepšieho futbalistu.

Najväčším favoritom je fantastický protiútok Arsenalu Londýn v ligovom súboji proti Crystal Palace. Ten zakončil francúzsky kanonier Olivier Giroud parádnym kopom škorpióna, pričom podľa tridsaťjedenročného futbalista sám ešte krajší nevsietil.

Jedinou ženou v streleckej partii je tínedžerka z Venezuely Deyna Castellanos, ktorej sa podaril husársky kúsok počas majstrovstiev sveta hráčok do sedemnásť rokov v Jordánsku, keď gólom z polovice ihriska prekvapila súperku z Kamerunu.

Posledným finalistom je prvýkrát v histórii brankár. Juhoafričan Oscarine Masuluke sa ukázal ako skrytý čarostrelec, keď v závere stretnutia vyrovnával stav na 1:1 medzi jeho Barokom a Orlandom Pirates fantastickými nožničkami.

V pôvodnej nominačnej desiatke figurovali aj Nemanja Matič z londýnskej Chelsea, Kevin-Prince Boateng zo španielskeho Las Palmas, Moussa Dembélé zo Celticu Glasgow, Mario Mandžukič z Juventusu Turín, ale aj barcelonský strelec Jordi Mboula z juniorskej Ligy majstrov, hráč čilskej najvyššej súťaže Argentínčan Alejandro Camargo a Kolumbijčan Avilés Hurtado hrajúci ligu v Mexiku. O definitívnom víťazovi zo spomínanej trojice rozhodnú fanúšikovia prostredníctvom hlasovania na stránke FIFA.

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk