ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Messi  stále váha, "Citizens" pripravujú ponuku snov!
zdroj: TASR/AP

Messi stále váha, "Citizens" pripravujú ponuku snov!

Začiatkom júla vedenie FC Barcelona oficiálne oznámilo, že chystá predĺžiť kontrakt Lionelovi Messimu až do roku 2021. Prešli tri mesiace, no podpis argentínskej superhviezdy na novej zmluve stále chýba. Jeho zotrvania na Camp Nou je vo hviezdach, pozornosť preto zbystril manažér Manchestru City Pep Guardiola.

Predstavitelia Blaugranas sa napriek neutíchajúcim špekuláciám navonok tvária, že všetko je v poriadku. "Nie je dôvod na obavy, Leo zmluvu podpíše," opakujú. Messi sa však ešte stále neodfotil s prezidentom klubu Josepom Mariom Bartomeuom, tak, ako to minulý týždeň spravil Andrés Iniesta. Až vtedy totiž bude všetkým jasné, že tridsaťročný klenot oficiálne zostáva v metropole Katalánska.

Zatiaľ je všetko otvorené. Hoci vedenie klubu tvrdí, že sa s Messim dohodlo a v klube určite zotrvá, faktom je, že jeho aktuálny kontrakt vyprší 30. júna 2018. To znamená, že v lete by mohol odísť zadarmo!

Barcelona má obmedzené možnosti. Buď počká do leta a s Messim sa naozaj dohodne, alebo o neho príde a nezarobí na ňom ani cent. Samozrejme, v hre je tiež alternatíva, že sa v januárovom prestupovom období dočkáme najväčšieho transferu v histórii futbalu, hoci pre mnohých je to dnes nepredstaviteľná predstava.

Lionel Messi - Luis Suarez
Zmení Lionel Messi zamestnávateľa, alebo zotrvá v metropole Katalánska? (foto: TASR/AP)

Ak Messi do konca roka vyhlási, že s Barcelonou zmluvu nepredĺži, vedenie klubu bude musieť učiniť veľmi rýchle a rozumné rozhodnutie. Na svoju šancu údajne čaká Manchester City. Ten je vraj ochotný zaplatiť za jedného z najlepších hráčov histórie neuveriteľných 400 miliónov eur. Messi by sa tak razom stal najdrahším hráčom planéty, pričom by prekonal i letný rekord Neymara, ktorý prestúpil z Barcelony do PSG za 222 miliónov eur. Ak by medzi časom Messi zmluvu aj predĺžil, Manchester City tu so svojou ponukou bude stále. A 400 miliónov je veru suma, nad ktorou sa oplatí zamyslieť...

Podľa zdrojov denníka AS Messi komunikoval o svojej budúcnosti aj s manažérom "Citizens" Pepom Guardiolom. Prioritou ale pre neho má byť zotrvanie v Barcelone, kde je naozaj šťastný. Veľkú rolu v tom zohráva i skutočnosť, že jeho manželka Antonella by sa vraj len nerada sťahovala, navyše do Anglicka. Messi z Barcelony neuteká, chce len vidieť dôkaz, že jeho vzťahy s klubom sú naďalej stopercentné. Existujú ale veci, ktoré argentínsky futbalista neovplyvní.


“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Barcelona FC

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk