ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Slovákov čaká skúška ohňom, Hapal: Španieli sú jasný favorit
zdroj: TASR

Slovákov čaká skúška ohňom, Hapal: Španieli sú jasný favorit

Po nečakanej prehre s Islandom sa pozornosť slovenskej reprezentácie do 21 rokov obracia na utorkový kvalifikačný zápas o postup na ME 2019 do Talianska, v ktorom si v popradskom NTC zmerajú sily s rovesníkmi zo Španielska (výkop o 20.30 h). Zverenci trénera Hapala dobre vedia, že na zakopnutie so severanmi potrebujú odpovedať, ideálne ziskom troch bodov.

V utorok večer si zmeriame sily so Španielmi. Aký zápas očakávate?
Pavel Hapal:
"Určite náročný. Taký bol síce aj duel s Islandom, no tento bude ešte oveľa náročnejší. Čaká nás totiž ešte kvalitnejší súper. Mužstvo sa teší a urobí všetko pre to, aby silného protivníka zdolalo."

Prebolelo už sklamanie po prehre s Islandom?
"Musím priznať, že sme to nejakú dobu vstrebávali. Nielen realizačný tím, ale hlavne mužstvo, pretože sme verili, že zápas s Islandom zvládneme. Po zhliadnutí videa musím povedať, že ten zápas nebol vedený zle, žiaľ, chýbalo nám viac vytvorených príležitostí. Zhodou náhod, a tiež kvalitou súpera v brejkových situáciách sme prehrali. Ale musíme sa pozerať ďalej. Možnože to, čo nám nevyšlo s Islandom, nám vyjde so Španielskom."

Slovensko 21 radosť
Proti Islandu sa "dvadsaťjednotka" z gólu neradovala. Podarí sa jej to proti favorizovanému Španielsku? (foto: TASR)
Taktika asi bude iná ako proti severanom...
"Samozrejme, kvalita súpera vás k tomu donúti. Predsa len, Španieli sú veľmi silní na lopte. Spôsobom hry, aký praktizujú, nás do toho hustého bloku donútia. Bude dôležité, aby sme sa v tom bloku dobre pohybovali, boli dostatočne agresívni, hrali čisto a bez faulov, nedávali Španielom výhodu štandardných situácií. A keď získame loptu, aby sme s ňou dobre pracovali, tlačili sa smerom dopredu, boli odvážni a snažili sa vytvoriť nejaké gólové príležitosti."

Chýbať bude vykartovaný kapitán Jakub Hromada. Veľká strata?
"Chýba nám už niekoľko dôležitých hráčov, no máme tu celý káder. Sme silný tím, verím v to ja, veria v to i hráči. Niekto Kuba nahradí, nastúpi na jeho mieste a ja verím, že mu zápas vyjde. Že podá čo najlepší výkon a my budeme úspešní."

Kto môže Hromadu nahradiť v základnej zostave?
"My to už vieme, vy sa to dozviete až pred zápasom."

Pred Islandom hlásili zdravotné ťažkosti Šulek a Černák. Ako to s nimi vyzerá dnes?
"Obaja boli pripravení už na Island, no stále tam bolo riziko, keďže len nedávno mali svalové problémy. Bolo by riskantné nasadiť ich do zápasu. No obaja už pár dní trénujú a nevykazujú žiadny problém. Mali by byť pripravení."

Slovensko 20 - Maďarsko 20 (Michal Sipľak)
Stopér Michal Sipľak ešte proti tak kvalitnému súperovi, akým je Španielsko, nikdy nehral. Na zápas sa ale teší (foto: TASR)
Proti Islandu sme boli favorit, tentoraz to platí o našom súperovi...
"O tom sa ani nemôžeme baviť, Španieli sú jasný favorit. Keď som si pozeral štatistiku ich zápasov, tak za posledné roky prehrali len jedno stretnutie, a to vo finále majstrovstiev Európy. Bude to veľký favorit zápasu."

Sipľak ešte podobný zápas nehral

Na večerný zápas sa kabína našej "dvadsaťjednotky" nesmierne teší, hoci hráči vedia, že ich čaká poriadna skúška ohňom. "Do každého zápasu vstupujeme s rovnakým prístupom a cieľom, či ide o Španielsko, alebo o Island. Tentoraz nebudeme v úlohe favorita, čo by nám ale mohlo vyhovovať," domnieva sa stopér Michal Sipľak.

Na klubovej úrovni obranca poľskej Cracovie Krakov ešte nikdy nehral zápas proti tak kvalitnému súperovi, resp. tímu plnému najväčších európskych talentov. "Španieli sú technicky skvele vybavení, silní na lopte, majú vysoké držanie lopty. Budeme to mať ťažké. Osobne som ešte proti tak technickým hráčom nikdy nehral. Sú tam samé známe mená, všetci hrávajú v La Lige. Bude to zaujímavé, na súboj sa veľmi teším," uzavrel 21-ročný rodák z Bardejova.


“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z kategórie: EURO U21 2019

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk