ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ožije futbal v Trnave? Klub sa stretol s fanúšikmi, takýto je výsledok!
zdroj: TASR

Ožije futbal v Trnave? Klub sa stretol s fanúšikmi, takýto je výsledok!

Severná tribúna Štadióna Antona Malatinského by mala byť opäť plná fanúšikov. Zástupca fortunaligového lídra sa stretol s nespokojnými fanúšikmi a tí podľa jeho slov chystajú návrat na domáci štadión už pri najbližšej príležitosti. Informuje o tom oficiálna webstránka klubu.

Fanúšikovia Spartaka sa určitý čas neobjavovali na štadióne v priestoroch City Areny, koncom augusta spísali desaťbodové ultimátum, ktoré zverejnili na svojom profile na Facebooku. Klubový koordinátor fanúšikov Branislav Fišera sa nedávno stretol s Martinom Poórom, synom majiteľa klubu, ktorý je zainteresovaný na riadení ekonomických otázok. „Témou diskusie bolo otvorenie severnej tribúny už na začiatku predaja lístkov na daný zápas a nie až po naplnení západnej tribúny na kapacitu osemdesiat percent,“ píše sa na webovej stránke Spartaka. Postupné otváranie tribún bolo súčasťou ekonomickej optimalizácie, počas ktorej sa výrazne znižujú výdavky spojené s organizáciou stretnutia. „Toto však logicky nereflektovalo na isté správanie fanúšika, ktoré vychádza skôr z tradície, zaužívaných postupov a emócie v pozitívnom ponímaní,“vyjadril sa Martin Poór.

Vedenie tento krok podporilo,presné detaily sa ešte dolaďujú na operatívnej úrovni.„Martin Poór navrhol zaujímavý model, ktorý je pre obe strany priechodný. Je ním otvorenie severnej tribúny hneď na začiatku predaja lístkov a to za predpokladu, že vstupné dokáže pokryť náklady spojené s touto tribúnou. Z tohto vznikol spoločný definovaný návrh na benefit, resp. množstevnú zľavu v podobe zníženia ceny vstupného na 7 eur s DPH. Toto bude za predpokladu, že vstupenky budú distribuované fanúšikom iba cezo mňa, ako koordinátora, pričom ja ako koordinátor budem zodpovedať za isté, nezvime to minimálne predané množstvo lístkov pre fanúšikov, ktorí si vyslovene prajú podporiť svoj klub na severnej tribúne. Už som sa s viacerými stretol, čítam aj na diskusných fórach, či sociálnych sieťach, že postupne ohlasujú návrat, “ hovorí klubový koordinátor Braňo Fišera. Zároveň klub uvádza, že suma 7 eur je najnižšia možná cena základného vstupného pre dospelého vo vzťahu k nákladovosti štadióna a povinnej dvadsaťpercentnej DPH.

„Nezáväzne sme sa bavili aj o tom, že zníženie vstupného môže po splnení očakávaní na našej strane predstavovať aj priestor pre financovanie materiálu spojeného s fandením ako sú transparenty, vlajky, choreo a podobne. Toto som ale navrhol ponechať kompletne v jeho kompetencii a možnostiach komunikácie voči skupinám fanúšikov,“ dodal Martin Poór k stretnutiu s Branislavom Fišerom. Zároveň upozorňuje, že aj tento spôsob vyhodnotí a spoločnými silami po analýze rôznych aspektov bude vyvíjať tak, aby vzťah medzi minimalizáciou nákladov a mierou spokojnosti návštevníka bol čo najlepší.

„Spartak Trnava vníma tento krok pozitívne, lebo si váži každého jedného fanúšika. Podporu potrebujú najmä hráči na ihrisku. Klub verí, že ju pocítia už na stretnutí s Podbrezovou a to pri zachovaní tak preferencie na strane fanúšikov, ako aj ekonomických cieľov klubu,“ uzavrel Spartak na svojej webstránke.

Pôvodná výzva fanúšikov Spartaka Trnava voči klubu

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk