ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Hapal: Chýbal pokoj a rozvaha, nikto na seba nezobral zodpovednosť
zdroj: TASR

Hapal: Chýbal pokoj a rozvaha, nikto na seba nezobral zodpovednosť

Obrovský škrt cez rozpočet. Po dvoch tesných víťazstvách nad Estónskom a Severným Írskom sa vo štvrtok popoludní očakával ďalší povinný trojbodový zápis do tabuľky. Slovenskí reprezentanti do 21 rokov však doma v Poprade nečakane prehrali s Islandom 0:2. Pred dvojzápasom proti favorizovaným Španielom sa tak dostali do nepríjemnej situácie, z ktorej sa však môžu sami dostať.

S domácou prehrou s Islandom sme v našich kalkuláciách nepočítali. Čo sa stalo?
Pavel Hapal:"Myslím si, že aj keď sme mali prevahu, resp. sme vynaložili veľké úsilie a chceli sme vyhrať, tak sme hlavne v prvom polčase neskutočne chybovali. Nepokrývali sme rýchle protiútoky súpera, pričom sme hráčov upozorňovali, že Island bude hrať práve týmto spôsobom. Chýbal nám pokoj, vypracovali sme si minimum šancí. Vždy nás pribrzdila zlá prihrávka alebo zlé spracovanie. Bolo tam veľa nervozity. Hráči pracovali, odmakali zápas, no chýbal mi tam pokoj a rozvaha."

Do akej miery mužstvo ovplyvnil rýchly inkasovaný gól už vo ôsmej minúte?
"Tam to bolo nedáš - dostaneš. Mali sme stopercentnú šancu, ktorú sme zahodili a oni prakticky hneď z prvej príležitosti skórovali. Čo bolo potom videli všetci. Oni zaliezli, bránili, snažili sa ísť do rýchlych protiútokov, zdržovali. Hrozne dlho sa nehralo, rozkúskovali hru. Škoda, že im to rozhodca umožnil, ale na to sa nemôžeme vyhovárať. Mali sme si vypracovať viac šancí."

Pavel Hapal
Pavel Hapal s domácou prehrou nepočítal (foto: TASR)

Pred druhým inkasovaným gólom došlo k spornej zrážke, nemal sa pískať faul?
"Videl som, že tam bola nejaká zrážka, neviem, či to bol úmysel, alebo nie. Podobnú situáciu, keď sme mohli ísť do brejku, nám rozhodca pred tým prerušil a pískal faul. No rozhodcov je tam dosť na to, aby to videli a dobre posúdili. Situáciu zo svojho uhla dobre videl aj štvrtý rozhodca, tak verím, že rozhodli správne."

V 90. minúte videl druhú žltú kartu kapitán Jakub Hromada. Po Haraslínovi a Bénesovi to je ďalšia strata, navyše pred zápasom so Španielmi...
"Bola to hlúpa druhá žltá karta, hoci faul to nebol. Bol tam sklz, no ku kontaktu so súperom nedošlo. Stalo sa to hneď predo mnou, takže som to videl dobre. Rozhodca sa rozhodol, ako sa rozhodol a dal mu druhú žltú kartu. Je to ale Kubova chyba. Hráč, ktorý má žltú kartu, nemôže ísť takýmto spôsobom do súboja. Bude nám chýbať, ale sú tu ďalší hráči, budú ho musieť nahradiť. Máme trochu času, uvidíme, ako na tom budeme zdravotne a pripravíme sa."

Slovensko 21 tím
Mladí Slováci si proti Islandu vypracovali len minimum príležitostí. V ofenzíve boli bezzubí (foto: TASR)
Do akej miery chýbal László Bénes?
"Nepovedal by som, že to bez neho nefungovalo, no my sme sa dnes nedokázali presadiť kombináciou. Nikto to nevzal na seba, nedokázali sme si vytvoriť priestor v strede poľa, súper dobre zakrýval kraje. V tom bol problém, že nikto na seba nezobral zodpovednosť, že by sa nejakým spôsobom uvoľnil."

V utorok privítame opäť v Poprade favorizovaných Španielov. Aký zápas očakávate?
"Sú veľmi silní na lopte, bude to úplne iný zápas. Možno, že nám budú vyhovovať viac, práve my budeme môcť vyrážať do rýchlych protiútokov. Jedna vec je, aký štýl hry zvolíme, druhá je tá, že Španieli sú veľmi kvalitní, kombinačne silní. Uvidíme, čo nám umožnia. Každý zápas sa začína od stavu 0:0. Dnešný duel sa nám nevydaril, prečo by sa nám nemohol vydariť ten ďalší?"

Slovensko fanúšikovia v Poprade
Cestu na štadión v Poprade si našlo niečo viac než 3000 divákov, gólu v sieti súpera sa však nedočkali (foto: TASR)
Nezrazí táto prehra chlapcov pred náročným duelom do kolien?
"Prehrali sme po dlhšej dobe, s touto porážkou sme určite nepočítali. Všetci sme verili, že to zvládneme. Ale taký býva futbal, občas prehráte aj takéto zápasy. S mužstvom by to otriasť nemalo. Práve naopak, malo by to chlapcov motivovať do ďalších zápasov."

Senicu ste vymenili za Popad, ako sa vám hralo pod Tatrami?
"Bolo to fajn, ľudia nám fandili. V závere nám chceli pomôcť, aby sme si vypracovali nejakú šancu a dali ten vytúžený gól. Je mi to ľúto aj voči nim, že nám to nepodarilo. Verím, že proti Španielom vytvoria fanúšikovia podobnú atmosféru a pomôžu nám."


“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”


Najnovšie z kategórie: EURO U21 2019

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk