ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Totti po dvoch týždňoch zabalil trénerské kurzy, nezvláda to
zdroj: TASR/AP

Totti po dvoch týždňoch zabalil trénerské kurzy, nezvláda to

Legenda klubu AS Rím sa zatiaľ na lavičku ako kormidelník neposadí. Z trénerských kurzov totiž po dvoch týždňoch vystúpil, vráti sa k nim pravdepodobne neskôr.

Niekdajší hviezdny útočník ukončil hráčsku kariéru po vlaňajšej sezóne, hneď však prijal novú výzvu a v polovici septembra sa zapísal na kurzy potrebné pre získanie trénerskej licencie. Po dvoch týždňoch však z toho vycúval a nie je isté, kedy a či vôbec sa k trénerstvu vráti. Informáciu priniesol portál ESPN.

Dôvodom má byť fakt, že Totti bol časovo vyťažený prácou vo vedení klubu AS Rím, kde zastáva funkciu riaditeľa tímu. Štyridsaťjedenročný matador nezvládal skĺbiť prácu s ďalšími povinnosťami. „Francesco Totti ukázal, že je šampiónom aj mimo hraciu plochu. Predčasne ukončil štúdium, pretože nebol schopný pravidelne navštevovať kurzy a nechcel plytvať časom kolegov a učiteľov,“ píše sa v prehlásení talianskej trénerskej asociácie.

Rodák z hlavného mesta Talianska spojil s miestnym klubom celú aktívnu hráčsku kariéru. Do mládežníckych tímov sa zapojil už v roku 1989, v prvom tíme debutoval o štyri roky neskôr ako šestnásťročný. Od tej doby si pripísal stovky štartov a gólov. Rovnako bol stálym členom aj reprezentačného tímu, s ktorým sa v roku 2006 radoval zo zisku honoru majstrov sveta.

Najnovšie z klubu: Roma AS

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk