ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Nebol to zápas mesiaca, ale cirkus mesiaca, odkazujú hráči Dunajskej Stredy
zdroj: fcdac.sk

Nebol to zápas mesiaca, ale cirkus mesiaca, odkazujú hráči Dunajskej Stredy

Len ťažko niesli prehru 0:2 v Trnave futbalisti Dunajskej Stredy na čele s trénerom Marcom Rossim. Nepozdával sa im predovšetkým výkon hlavného arbitra Ivana Kružliaka, ktorý podľa ich slov nezvolil správny meter, svojimi verdiktmi podporoval Spartak a výrazne sa podpísal pod konečný rezultát.

Žlto-modrí v slovenskom Ríme veľa futbalovej krásy nepredviedli. Úvodný polčas patril hlavne taktizovaniu, súperi si dávali pozor na zbytočné chyby. Druhé dejstvo ovplyvnilo rýchle vylúčenie hosťujúceho Živkovića, po ktorom Trnava pomaly ale isto začala na trávniku dominovať a svoj výkon vyšperkovala dvoma gólmi v záverečnej desaťminútovke.

Marco Rossi
Marco Rossi podľa svojich slov pochodil celý svet, no podobný prístup od rozhodcu ešte nezažil nikde (foto: fcdac.sk)
Pochodil som celý svet, no toto som ešte nevidel

"Začali sme dobre, do 25. minúty sme mali niekoľko zaujímavých situácií. Trnava sa dostala do problémov, nevedela nás dostať pod tlak. Potom ale rozhodca začal všetko pískať a za každý kontakt udeľoval našim hráčom žltú kartu. Futbal je kontaktný šport, na celom svete. Trénoval som v Grécku, Maďarsku, Taliansku. Hral som v Mexiku, v Nemecku, no v živote som nevidel taký prístup ako dnes. Nehovorím to preto, že by som sa chcel sťažovať. Nie, nehľadám alibi. Svojim hráčom som povedal, že odviedli maximum, čo bolo v ich silách. Takto je ale pre každého ťažké hrať futbal. Zo strany domácich hráčov to bolo po každom strete veľké divadlo. Až kým nedali dva góly. My sme nestrelili ani jeden, no celý druhý polčas sme hrali v oslabení. Pritom prvá karta pre Živkovića absolútne nebola na mieste," vyjadril celkom jasne svoj názor na pozápasovej tlačovej konferencii taliansky kormidelník Dunajskej Stredy Marco Rossi.

zdroj: huste.tv

Toto nie je čistá Fortuna liga

Servítku pred ústa si nekládol ani kapitán Marin Ljubičić. V návale emócií povedal pre RTVS bezprostredne po zápase aj veci, ktoré možno povedať nechcel. "V médiách sa hovorilo o zápase mesiaca, no toto bol cirkus mesiaca. Za každý náš faul sme videli žltú kartu. Gratulujem domácim k víťazstvu, no dnes sa pískalo tak, aby Trnava vyhrala. Dnes to nebol futbal, toto nie je čistá Fortuna liga. Ale ideme ďalej, sme profesionálni futbalisti. Musíme si robiť svoju prácu," vravel značne rozladený chorvátsky záložník.

Marin Ljubičić
Kapitán Marin Ljubičić si v priamom prenose servítku pred ústa nedával (foto: fcdac.sk)

Dunajskostredčania nevyužili možnosť dotiahnuť sa v tabuľke práve na prvý Spartak. Naopak, po prehre narástla ich strata na lídra na rozdiel šiestich bodov. "V prvom polčase prevažovala taktika. V 48. minúte sme dostali červenú kartu a už to bolo ťažké. No spoluhráčom nemám čo vytknúť, ďakujem im za predvedený výkon. Dali sme do toho všetko. Ďakujem tiež fanúšikom, že nás prišli podporiť v takom počte. Futbal hráme práve pre nich, nie pre... Viete, čo chcem povedať," dodal pre RTVS 29-ročný Ljubičić.

Cirkus mesiaca

V podobnom duchu sa v mixzóne vyjadroval aj krídelník Erik Pačinda. Ani jemu sa verdikty Ivana Kružliaka nepozdávali: "Som sklamaný. Úvod do zápasu sme mali celkom dobrý, potom sme však prestali hrať, nevytvárali sme si šance. Červená karta nás položila. Do tej chvíle to bolo celkom vyrovnané. Určite to bol kľúčový moment. Myslím si, že rozhodca udelil viacero prísnych žltých kariet, zvolil prísny meter. Nie všetky zákroky boli na žltú kartu. Neviem, či vôbec polovica z nich bola udelená správne. Určite to mohol odpískať aj lepšie. Nebol to zápas mesiaca, ale cirkus mesiaca."

Erik Pačinda
Krídelník Erik Pačinda sa domnieva, že Ivan Kružliak zvolil voči DAC-u veľmi prísny meter. Z prehry však tragédiu nerobí (foto: fcdac.sk)

Žlto-modrým patrí po jedenástom kole priebežná štvrtá priečka. Sily si už zmerali so všetkými tímami v lige. Šesť z nich porazili, s troma hrali nerozhodne, dvakrát prehrali. "Nezvládli sme šesťbodový zápas s Trnavou, no už to nezmeníme. Ďalšie duely musíme vyhrať. V tabuľke sme pomerne vysoko, hoci teraz nás mrzí prehra so Spartakom. Mohli sme sa dotiahnuť na čelo. No nič sa nedeje, počas reprezentačnej prestávky si oddýchneme a potom nás čaká Podbrezová. Verím, že nadviažeme na dobré výkony a výsledky z ostatných týždňov," zaželal si Pačinda, ktorý taktiež na záver nezabudol vyzdvihnúť v aktuálnej sezóne jednoznačne najlepších fanúšikov v lige: "Fantázia. Naši priaznivci nás prišli povzbudiť aj do Trnavy, bolo ich počuť oveľa viac ako domácich. Náš fanúšik je úžasný. My im všetkým ďakujeme, hoci dnes sme ich výsledkom nepotešili."

Spartak Trnava - Dunajská Streda (30.9.2017) (5 obrázkov v galérii)

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk