ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Exslovanista Turčák: Futbal robíme pre petržalskú rodinu, Slovan pre peniaze
zdroj: Erik Farkaš

Exslovanista Turčák: Futbal robíme pre petržalskú rodinu, Slovan pre peniaze

„Bol to veľký sviatok, mali sme zápas vo vlastných rukách, no z poslednej akcie inkasovali. Zabolelo to. A veľmi,“ vrátil sa petržalský kapitán Boris Turčák k víkendovému duelu proti rezerve Slovana Bratislava, ktorý ho futbalovo vychoval. So svojimi spoluhráčmi chceli fanúšikom ospravedlniť stratu dvoch bodov v pohári proti druholigovému Popradu, s ktorým držali krok iba v prvom polčase. Sympatický klub snažiaci sa o comeback na zašlé priečky zostáva napriek nezdaru koncentrovaný na svoj veľký tohtosezónny cieľ.

Súpera sme okukali, oťukali a zvíťazili

„Vedeli sme o víťaznej vlne i vedúcom postavení súpera, nepovažovali sme sa za favorita. Petržalka na nás vyletela,“ opisoval pravdivo úvod duelu popradský stopér Jakub Hric: Postupne sme prevzali opraty. Prvý gól nás ukľudnil, najmä chlapcov, ktorí inak toľko šancí nedostávajú, a zaslúžene sme zvíťazili.“ Podtatranci nenastúpili na osvišťskom štadióne v plnej sile, osobnosti Šesták a Kopúnek aj s ohľadom na nahustený program do zápasu nezasiahli. „Bol to špecifický zápas, umelá tráva nám nie je prirodzená. Súpera sme si v prvom polčase okukali, oťukali, v druhom zvíťazila kvalita a skúsenosť. Uvedomovali sme si silu súpera, no po prvom góle sme už s kľudom hrali svoj kombinačný futbal,“ hodnotil Vladimír Kukoľ, ktorý osem minút po zmene strán úvodným gólom utlmil zdravo agresívny prístup hostiteľa.

Treťoligový líder bratislavskej časti bol na favorita dobre pripravený a trénerom Balázsom Borbélym solídne namotivovaný. V súbojoch neraz lietali ruky i tvrdšie slová. Výmeny Turčáka s Hricom pútali pozornosť. Kapitán domácich je nepríjemný útočník, hralo sa proti nemu ťažko. Po zápase sme si podali ruky, je to šport,“  prezradil Hric a v rovnakom duchu sa vyjadril i domáci líder ofenzívy: „Chcel som sa ukázať. Do zápasu nemôžem ísť s tým, že nejaký súboj vypustím. Išiel som možno niekedy na hrane, no nie s úmyslom niekoho zraniť. Keby som šiel mäkko, už len z tribúny vyzerám zle. Avšak, niečo je zápas a iné po zápase. Počas neho nie sme kamaráti, nič im nedarujem, po ňom kolegovia s rovnakým remeslom, podáme si ruky.“ Napätie na umelom koberci klesalo priamo úmerne s domácim odhodlaním postarať sa o senzáciu. Popradčania sa dostali do hernej pohody, zjednodušili kombináciu, profesorsky víťazili.

Petržalka ide hore

Potvrdili rolu favorita i to, že budú na jar poškuľovať po najvyšších priečkach druholigovej tabuľky. Napokon: „Vedenie nám vychádza v ústrety pri všetkých požiadavkách. Máme v okolí hory, skvelé podmienky na regeneráciu. Ľudia okolo popradského futbalu sú po športovej i charakterovej stránke najlepší.“ Kukoľa v rozhovoroch pre ProFutbal.sk doplnil Hric: „Na druhú ligu máme nadštandardné zázemie. Radi by sme na štadión ešte pritiahli viac fanúšikov, doma hráme najbližšie o mesiac, verím, že ich výsledkami a hrou navnadíme.“ Kredit súperovi v útrobách útulného štadióna uznal i Turčák: „Keby sme v prvom polčase využili naše náznaky, mohlo to byť zaujímavé. Škoda, Poprad po zmene strán ukázal kvalitu, momentálne je na inej úrovni než my. Máme svoj cieľ, verím, že keď sa spraví druhá liga, káder opäť posilníme kvalitou.“

zdroj: Stretnutie 4. kola Slovenského pohára Petržalka - Poprad 0:3. (FCPA TV/youtube)

Bývalý mládežnícky reprezentant až do kategórie 19 rokov prišiel do vtedy štvrtoligového klubu pôvodne len na ostatnú jarnú časť. Po postupe zotrval a dnes 24-ročný záložník momentálne nemá zajačie úmysly. Petržalka ide hore, rastie kvalita, stúpa návštevnosť, láka ma pokračovať v tíme. Ľudia tu do futbalu dávajú všetko, chcem klubu pomôcť do druhej a potom možno i do najvyššej ligy,“  prezrádza a následne zodpovedá otázku ProFutbalu, prečo je treťoligový klub z hľadiska návštevností pánom hlavného mesta: „Fanúšikovia tu futbal milujú. U nás príde na ligu tisíc ľudí, na prvoligový Slovan dvesto. Prečo je to tak? Od vedenia klubu cez realizačný tím až po hráčov sme tu ako rodina. Chceme Petržalku pozdvihnúť, dostať na miesta, kam patrí. Futbal tu robíme z lásky, kým Slovan pre peniaze. Rodáka z Čadce ešte v stredu mrzel nezvládnutý záver bratislavského derby. Kedy sa ho dočkáme na najvyššej úrovni? „Je to vzdialená budúcnosť, no Inter i Petržalka sú na dobrej ceste späť. Bratislava potrebuje takéto derby. V prvej lige nesmie pôsobiť len jeden klub z hlavného mesta a verím, že dlho už ani nebude.“

Najnovšie z klubu: FC Petržalka

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk