ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Jantek v Prešove skončil, mužstvo dočasne povedie Mlynár
zdroj: TASR

Jantek v Prešove skončil, mužstvo dočasne povedie Mlynár

Štvrtá trénerská zmena v aktuálnej sezóne Fortuna ligy sa udiala v prešovskom Tatrane. Vedenie klubu v pondelok po vysokej prehre 0:7 s Trenčínom odvolalo z funkcie Miroslava Janteka. Pre ProFutbal.sk to potvrdil generálny manažér Šarišanov Marek Trávniček.

Prešovčania nemali zlý vstup do sezóny, posledný mesiac sa im však nedarilo. V lige naposledy skórovali 26. augusta pri domácej remíze 2:2 so Senicou. Momentálne ťahajú sériu troch ligových prehier po sebe, okrem toho prekvapujúco vypadli aj zo Slovnaft Cup-u, kde skončili na štíte Dubnice. Mužstvo dočasne povedie Jantekov doterajší asistent Pavol Mlynár.

"S pánom Jantekom sme si sadli a korektne sme sa dohodli na ukončení spolupráce. Uvedomuje si, že takéto veci sa v profesii futbalového trénera stávajú a možno to už tak trochu aj očakával. V závere jeho pôsobenia pri našom A-mužstve už určité veci nefungovali tak, ako by mali, nehovoriac o výsledkoch. Na jeho náhrade pracujeme a vďaka blížiacej sa reprezentačnej prestávke máme viac času. V najbližšom zápase proti MFK Ružomberok mužstvo pravdepodobne povedie doterajší asistent Pavol Mlynár," uviedol Trávniček.

Jantek prebral k A-mužstvo Prešova v októbri 2016. Po odstúpení Myjavy z najvyššej súťaže prestala visieť nad vlaňajším nováčikom hrozba zostupu, no mužstvo pod vedením Janteka skončilo na poslednej 11. priečke. Z 30 odohraných zápasov vyhralo iba 3, ďalších 10 remizovalo.

Jantekovi vyšiel úvod tejto sezóny, po dvoch výhrach na ihriskách súperov (Žilina 3:2, Michalovce 1:0) však prišlo zakopnutie so Senicou, vypadnutie zo Slovenského pohára v Dubnici, či séria piatich prehier. Trápenie "koňarov" vyvrcholilo v zápase proti Trenčínu. Prešovčania v uplynulých štyroch kolách nestrelili ani gól. Po 10. kole im patrí 10. priečka, na poslednú Senicu majú náskok 6 bodov, ich skóre 8:28 je však najhorším v súťaži.

Prehľad zmien na poste hlavného trénera v najvyššej slovenskej súťaži Fortuna lige počas sezóny 2017/2018:
FK Senica
Ivan Vrabec (skončil po 7. kole) - Ladislav Hudec (od 8. kola)

AS Trenčín
Martin Ševela (skončil po 7. kole) - Roman Marčok (od 8. kola)

FK Železiarne Podbrezová
Karol Praženica (skončil po 8. kole) - Marek Fabuľa (od 9. kola)

1. FC Tatran Prešov
Miroslav Jantek (skončil po 10. kole) - Pavol Mlynár (od 11. kola)


“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Prešov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk