ProFutbal.sk ProFutbal.sk

ANKETA: Stoch zatienil hviezdne posily Slavie. Pýta si miesto v reprezentácii?
zdroj: TASR/AP

ANKETA: Stoch zatienil hviezdne posily Slavie. Pýta si miesto v reprezentácii?

Po víkendovom pražskom derby sa najviac hovorí o slovenskom stredopoliarovi Miroslavovi Stochovi. Ten sa v drese Slavie dostáva do optimálnej formy a začína pripomínať starého dobrého Stocha, ktorý kedysi patril medzi veľké slovenské, ba až európske talenty.

Rodák z Nitry odohral celý zápas, prihral na úvodný gól Milanovi Škodovi. Hýril aktivitou, rozdával presné prihrávky, napádal obranu súpera. V drese Slavie odohral zatiaľ svoj najlepší zápas. "A jeho výkony majú stúpajúcu tendenciu. Verím, že ešte pôjde hore, zatiaľ je prínosom," nechal sa počuť pre iSport.blesk.cz člen prezídia Únie českých futbalových trénerov Vlastimil Palička.

Podľa bývalého hráča Slavie či Brna Petra Švancaru dokonca Stoch zatienil aj hviezdne zahraničné posily: "Pre mňa je to jednoznačne najlepší letný nákup." A Vlastimilovi Paličkovi nezostalo nič iné, než súhlasiť: "Je to spôsobené aj tým, že hráči ako Danny, Rotaň či Altintop už majú vrchol za sebou. Pre Stocha to ale neplatí. Dokáže obísť protihráča, zrýchliť akciu. U iných posíl to nevidím, u neho áno."

zdroj: isport.blesk.cz

Dvadsaťsedemročný krídelník síce Slavii nepomohol na ceste do vysnenej skupinovej fázy Ligy majstrov, v odvete s APOEL-om Nikózia sa zranil, no po reprezentačnej prestávke sa vrátil ešte silnejší. "Je dravý, hlavne nehrá alibi futbal. Hrá smerom dopredu. Vymýšľa veci, ktoré sú pre spoluhráčov zaujímavé, či už sú to centre alebo prihrávky. Chodí si pre loptu, ani v ťažkých zápasoch sa neschováva, je ho vždy vidieť," pokračoval pre iSport.blesk.cz v chválospeve Švancara, ktorý prínos legionára ako je Stoch v českej lige kvituje: "Vadí mi, keď tu hrajú cudzinci, ktorí nie sú lepší než domáci hráči. V tomto som takpovediac rasista. U Stocha to ale neplatí, hrá zaslúžene. Ak je to cudzinec a hrá lepšie, nech len hrá."

Miňo Stoch má za sebou búrlivú minulosť. Všetko to vyvrcholilo konfliktom s reprezentačným trénerom Jánom Kozákom počas návratu z majstrovstiev Európy 2016 vo Francúzsku. Úspešný lodivod nášho národného tímu vyhlásil, že s bývalým hráčom Chelsea, Twente či Fenerbahce viac nepočíta. "Netvrdím, že sa nič nestalo, a že som nikdy nič zlé neurobil. Ale z vecí, ktoré o mne boli popísané, je pravda možno tak polovica. Viac nie," povedal Stoch pre slávistický magazín Poločas.

Faktom je, že tréner Kozák si po hlave skákať nenechá. Jeho rozhodnutie o vyradení Stocha z reprezentácie sa medzi odbornou i laickou verejnosťou stretlo s pochopením. Miňo prekročil hranicu. Prekročil však hranicu, z ktorej už niet cesty späť? Národný tím pod vedením Jána Kozáka pôsobí celistvo, panuje v ňom dobrá atmosféra. Do jeho vnútra nevidíme, no ak by sa Stoch ospravedlnil a vydiskutoval by si záležitosti s reprezentačným koučom medzi štyrmi očami, v budúcnosti by ešte mohol byť pre Slovensko prínosom. Nezabúdajme, že o mesiac oslávi ešte len 28. narodeniny.

Najnovšie z klubu: Slavia Praha

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk