ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Daniel odpálil aj majstra, Lačného deň nedopadol podľa predstáv
zdroj: Rudolf Maškurica

Daniel odpálil aj majstra, Lačného deň nedopadol podľa predstáv

Po štyroch víťazstvách Žiliny v rade (jedno v Slovnaft Cup-e), sa zdalo, že majster je späť v hre. V krajskom derby však padol na tvrdú zem. Proti "Ružomberku" nedokázali zverenci trénera Guľu ani raz vystreliť na bránku, až v samom závere opečiatkoval smoliar Králik hornú žrď Macíkovej svätyne.

"Šošoni" porazili Trnavu, Podbrezovú i Trenčín, v pohári rozstrieľali Závažnú Porubu. Zdalo sa, že obávaná ofenzíva je späť. Na Liptov však, zdá sa, nedorazila. Žilinčania boli bezzubí, jediné ohrozenie z ich strany prišlo až v závere, keď Králik hlavou opečiatkoval hornú žrď. Ešte pred tým si však nešťastne zrazil Danielov center do vlastnej siete, čo rozhodlo o osude duelu.

Smoliar Králik

"Chcel som to zablokovať, dostať loptu preč z našej šestnástky. Nešťastne som zdvihol nohu a trafil loptu špičkou. Skončilo to v sieti," opísal nešťastný moment z 83. minúty žilinský stopér, ktorý mohol v závere vyrovnať, no proti bola konštrukcia bránky: "Hlavičkoval som, videl som, že brankár je trochu vybehnutý. Chcel som to trochu tečovať ponad neho, žiaľ, skončilo to na brvne."

Kaša, Králik
Stopér Martin Králik si nešťastne tečoval loptu do vlastnej siete. V závere mohol vyrovnať, jeho hlavička ale skončila na brvne (foto: Rudolf Maškurica)

Úradujúceho majstra stáli lepší výsledok dva smoliarske momenty, no tiež fakt, že proti Liptákom sa nedokázali dostať do žiadnej šance. "Nebolo to podľa našich predstáv, terén bol dosť ťažký pre obe mužstvá. Futbal nebol taký, aký sme chceli. Škoda hlavne toho výsledku. Málo sme sa tlačili do koncovky, málo sme centrovali, neboli sme dostatočne agresívni a hladní po góle," snažil sa nájsť príčiny prehry Martin Králik, na ktorého nadviazal kapitán Michal Škvarka: "Prišli sme sem s cieľom pobiť sa o dobrý výsledok a vyhrať, no nevyšlo to. Bolo tam málo centrov, málo agresivity v oboch šestnástkach. Neboli sme dostatočne aktívni."

Fanúšikovia nezabúdajú

Hlavu v smútku mal aj útočník Miloš Lačný, ktorý proti svojmu osudovému klubu odohral viac než hodinu. "Ťažko opísať slovami, čo sa deje v mojej hlave. Som Ružomberčan a len nedávno som zmenil klub. No predstavoval som si, že tento deň dopadne úplne ináč. Mohli sme hrať v inom tempe, vypracovať si viacero šancí. To sa nám nedarilo," krútil hlavou 29-ročný rodák z Levoče, ktorý zvádzal ostré súboje s domácim stopérom Jánom Maslom. Ako sa mu proti nemu hralo? "Veľmi ľahko, ako nožom cez maslo... Ale nie, je to ťažký kúsok, hlavne vo vzdušných súbojoch. Veď má dva metre, je veľmi silný."

Miloš Lačný
Miloš Lačný sa vrátil domov, neodchádzal však spokojný (foto: Rudolf Maškurica)

Domáci fanklub na Miloša Lačného nezabudol, odmenil ho potleskom a skandovaním jeho mena. Pod Čebraťom bude mať vždy miesto. "Aj ja by som zatlieskal, keby sa niekto vrátil domov. Som za to rád, veď v klube som spolu odohral jedenásť rokov. Boli sme jedna rodina, no dnes sa majú veci ináč. Obliekam iný dres a som sklamaný, že to dnes takto dopadlo," dodal.

Strelecký hrdina

Hrdinom "Ruže" sa znovu stal Erik Daniel. Neúnavný krídelník mal leví podiel na vlastnom góle Králika v 83. minúte. Skóroval aj v predošlom zápase pri prehre na Slovane, pred tým zasa v 88. minúte ľavačkou rozhodol zápas s Michalovcami.

Ružomberok fanklub
Fanúšikovia "Ruže" Lačnému zatlieskali a skandovali jeho meno. Svoj tím neúnavne povzbudzovali a napokon sa radovali z cenného triumfu (foto: Rudolf Maškurica)

"Strelil som prakticky iba jeden gól, ku tým dvom mi dopomohli obrancovia súpera. Ale nevnímam to nijako špeciálne. Som hlavne rád, že sme vyhrali. Boli sme súbojoví, veľa sme behali. Myslím si, že sme boli lepší ako Žilina," zhodnotil autor jediného gólu stretnutia.

Aj pre Erika Daniela bolo nezvyčajné vidieť Miloša Lačného na opačnej strane barikády: "Nezvyčajné, no taký je futbalový život. Ideme ďalej. Miňovi prajem všetko dobré, nech sa mu v Žiline darí."

zdroj: huste.tv

Najnovšie z klubu: Ružomberok

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk