ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Po piatich mesiacoch znovu v kresle. Vylieči Fabuľa chorého pacienta?
zdroj: TASR

Po piatich mesiacoch znovu v kresle. Vylieči Fabuľa chorého pacienta?

Prišiel, videl, zvíťazil. Za osem kôl novej sezóny dokázala Podbrezová vyhrať pod vedením Karola Praženicu iba raz. Staronový tréner Marek Fabuľa dokázal túto bilanciu vyrovnať hneď vo svojej obnovenej premiére na lavičke "železiarov". Ako sa zrodil jeho návrat na Horehronie a s akými cieľmi vstúpil do klubu po druhýkrát?

Po piatich mesiacoch ste opäť trénerom Podbrezovej. Ako sa zrodil váš návrat?
Marek Fabuľa: "Veľmi rýchlo. Prišiel telefonát a myslím si, že tá debata bola veľmi konštruktívna. Spolu s asistentom sme ponuku triezvo a racionálne zhodnotili. Tešíme sa, že sme naspäť. Je to signál, že ak človek odniekiaľ odíde, nemusí to znamenať definitívny koniec. Deje sa to nielen na Slovensku, ale aj vo svete. Hráči a tréneri sa do klubov vracajú aj viackrát. Vnímam to tak, že nás to posunulo neuveriteľne ďaleko v našej kariére a verím, že táto obnovená spolupráca nás ešte posunie o ďalší hodný kus dopredu. Som naozaj šťastný, že sme opäť tu, že sa môžeme venovať činnosti, ktorá nás baví a napĺňa. Mužstvo má potenciál na ďalší rast. Pár vecí sme už usmernili, nastavili sa pravidlá. Myslím si, že to bude fungovať."

Štart vám vyšiel dokonale, Prešov ste zdolali 2:0...
"Zápas bol odzrkadlením toho, že sa oplatí pracovať naplno a to ovocie príde. Keď prídete do šatne a vidíte, že chlapci sa boja tešiť. To je úplne geniálne. Ideme svojím spôsobom naspäť. Ideme k tomu, že futbal hrať nezabudli. Že sú to stále tí istí hráči, ktorí boli ešte nedávno v hornej polovici tabuľky. Ideme makať. Nebude to ľahké. Neprišiel žiadny kúzelník či mág. Je to o tvrdej robote, o makačke. Chlapci do toho vstúpili perfektne."

Marek Fabuľa
Marek Fabuľa dokázal vyhrať hneď prvý zápas po svojom návrate na lavičku "železiarov" (foto: Jozef Bedej)

V kabíne ste stretli aj niekoľko nových tvárí. Ste spokojný s aktuálnym kádrom?
"Prišlo pár nových hráčov, no veľa ich zasa neodišlo. Z veľkej časti je ten káder rovnaký ako v minulej sezóne. Chlapcov poznám. Niektorí sa potešili, iných oblial studený pot. Ale to k tomu patrí."

Brankár Martin Kuciak sa vyjadril, že sa do klubu vrátil lekár, ktorý vylieči chorého pacienta. Ako vnímate tieto slová?
"Je skoro na takéto závery. Tešme sa z toho, že to dnes dobre dopadlo. Nebolo to jednoduché, bol to ťažký zápas. Prešov bol veľmi aktívny, nepríjemný a behavý súper. O to viac si ceníme toto víťazstvo."

S Podbrezovou sa vám v minulej sezóne nepodarilo dokončiť dobre rozbehnutú prácu. Pokúsite sa na ňu nadviazať?
"Samozrejme, už to nie je kontinuálne, pretože to bolo prerušené. Musíme nadviazať hlavne na to, čo bolo dobré. Pracovať s hráčmi, dodať im sebavedomie. Nejaká rotácia nastala, čo je dobré. Kabína sa trošku ovzdušnila. Ja sa na to teším."

Ako reagovala kabína?

Július Kriváň, prezident klubu: "Pre zmenu trénera sme sa rozhodli po zlých výsledkoch v úvode sezóny. Keď sme uvažovali o novom kormidelníkovi, zvažovali sme, kto je voľný a kto by bol ochotný k nám prísť. Aj to je veľmi dôležité, pretože v Podbrezovej sú trošku skromnejšie podmienky ako v mnohých iných kluboch. Keď sme rozobrali všetky možnosti, priklonili sme sa k tomu, že Marek tu odviedol dobrú robotu. Počas nášho rozlúčenia sme povedali, že pred ním nezatvárame dvere. Po pár mesiacoch sa to potvrdilo. Vrátil sa a ja verím, že to bude v prospech klubu."

Podbrezová radosť
Pod vedením Fabuľu Podbrezová dlho bojovala o účasť v pohárovej Európe. Sen si napokon nesplnila, na lavičku zasadol Karol Praženica (foto: Vladimír Chramazda)

Martin Kuciak, brankár:"Boli sme ako chorý pacient, víťazstvo sme potrebovali ako soľ. Ak je tréner Fabuľa všelekár, tak nás bude liečiť víťazstvami. Situácia sa upokojí, napätie bude menšie. Pre mňa osobne ide o životného trénera, pretože vlaňajšia sezóna bola moja životná a on bol jej hlavným strojcom. Keď otvoril dvere do kabíny, videl som ho veľmi rád. Víťazstvo po dlhom čase nám padlo vhod. Veľká vďaka celému tímu a trénerskému štábu."

Jaroslav Kostelný, kapitán:"Trénerské zmeny sa dejú každodenne v rôznych kluboch. My ako hráči to musíme prijať. Vždy je lepšie, keď sa na niečo nadviaže, ako keď dostávate informácie od nuly. Je pred nami kopec roboty, verím, že sa nám začne dariť. Momentálne som hlavne rád, že sme zdolali Prešov a získali tri body."

Najnovšie z klubu: Podbrezova

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Rozhovory

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk